Соціальні мережі заважають роботі силовиків – Дмитро Тимчук
За словами Дмитра Тимчука, соціальні мережі містять багато інформації, що шкодить силовикам. Це, наприклад, обговорення передислокації військових підрозділів. Таким чином іноземна розвідка може порівнювати різні повідомлення і робити висновки із високим рівнем достовірності, зазначає керівник «Інформаційного опору».
Він також зазначив, що викладення у мережу відео- та фотоматеріалів про пересування військових (особливо із прив’язкою до географічних об’єктів) зриває задум операції.
На думку Дмитра Тимчука, така ситуація пов’язана із небажанням української влади вводити надзвичайний стан через призначені вибори президента. Експерт нагадує, що надзвичайний стан можна вводити на окремій території, а не по всій країні. Крім того, закон визначає максимальний термін дії НП, але не обмежує мінімального терміну.
Дмитро Тимчук переконаний, що введення надзвичайного стану допомогло б ефективніше діяти силовикам і дозволяло б контролювати поширення інформації.
Експерт також звертає увагу на діяльність російських медійників в Україні.
«У нас діє когорта професійних розвідників – професійних пропагандистів , які називаються “російські журналісти”», - зазначив Тимчук.
На його думку, непотрібно обмежувати доступ до зони проведення антитерористичної операції усім ЗМІ. Однак необхідно складати списки працівників ЗМІ, які поширюють брехню і підтримують контакти із терористами, й оголошувати їх персонами нон-грата.
«Я не уявляю собі ситуацію, коли Росія проводить спецоперацію десь на Кавказі, й там спокійно бігають журналісти з інших країн. А в нас таке відбувається і це зрозуміти неможливо» , - додав Дмитро Тимчук .