NHK представила нову камеру Super Hi-Vision для UHDTV-мовлення

00:00,
3 Червня 2013
1210

NHK представила нову камеру Super Hi-Vision для UHDTV-мовлення

00:00,
3 Червня 2013
1210
NHK представила нову камеру Super Hi-Vision для UHDTV-мовлення
Світовий лідер UHDTV-мовлення компанія NHK створила нову компактну камеру Super Hi-Vision, яка дозволяє знімати відео надвисокої роздільної здатності. 

У 2012 році науковий центр японської компанії суспільного мовлення NHK (NHK Science & Technology Research Laboratories) анонсував нову технологію UHDTV-мовлення (Ultra High Definition Television), що дозволяє отримувати відео з роздільною здатністю 7680x4320, що означає, що один кадр такого відео складається з 33 млн пікселів. Для порівняння: кадр формату HDTV має роздільну здатність 1920x1080, тобто зображення складається з 2 млн елементів, а класичний телевізійний стандарт передбачає лише 400 тис. пікселів у форматі 720x576. Роздільна здатність нового стандарту приблизно дорівнює технології IMAX. Планується, що UHDTV-зображення можна буде проектувати на екран діагоналлю до 11,4 м.

Впровадження технології в повсякденне життя потребує створення спеціального обладнання. Першим кроком уже стало створення спеціальної камери Super Hi-Vision, яку нещодавно представила компанія NHK. Камера дозволяє знімати відео формату 7680x4320 з частотою 60 кадрів на секунду та передавати його у прямому ефірі. Сигнал миттєво кодується за допомогою нового алгоритму H.265. Проте камера з потужним процесором і 33-мегапіксельним сенсором від NHK відрізняється компактністю і важить усього 4 кг.

Відео такого формату тривалістю одна година займає близько 25 терабайт, проте за допомогою спеціального алгоритму стискання розмір можна зменшити до 300 гігабайт. Зараз головною проблемою є створення обладнання, що здатне передавати потік даних на швидкості 24 Гб на секунду.

Для остаточного втілення технології необхідно також запустити серійне виробництво телевізорів з матрицею Super Hi-Vision. Робота в цьому напрямку відбувається невпинно. Планується, що мовлення в новому форматі розпочнеться у 2016 році.

Джерело: Євромобіл, ВікіпедіяAskMen

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Home Cinema
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду