Міністр закордонних справ Естонії вважає, що Європі варто розглянути заборону тіктоку

Міністр закордонних справ Естонії вважає, що Європі варто розглянути заборону тіктоку

08:55,
20 Січня 2025
645

Міністр закордонних справ Естонії вважає, що Європі варто розглянути заборону тіктоку

08:55,
20 Січня 2025
645
Міністр закордонних справ Естонії вважає, що Європі варто розглянути заборону тіктоку
Міністр закордонних справ Естонії вважає, що Європі варто розглянути заборону тіктоку
Марґус Цахкна каже, що тікток не надає збалансованої інформації, а є інструментом для поширення упередженого контенту.

Міністр закордонних справ Естонії Марґус Цахкна вважає, що Європі варто розглянути заборону соцмережі «Тікток». Про це він написав 19 січня в соцмережі X.

Таким чином Цахкна відреагував на зупинку роботи тіктоку в Сполучених Штатах.

«Протягом останніх років ми були свідками того, як тікток поширював дезінформацію та був платформою для маніпуляцій на виборах. Крім того, його величезний збір даних, як відомо, становить серйозну загрозу безпеці. Про заборону тіктоку слід подумати також у Європі», — написав міністр.

Як пише естонський громадський мовник ERR, Цахкна також сказав, що такі платформи, як тікток, не надають збалансованої інформації, а натомість служать ефективними інструментами для поширення упередженого контенту. «Тікток — це не ЗМІ, це зброя впливу», — сказав Цахкна.

Зокрема, він вказав на приклад Румунії, де скасували результати першого туру президентських виборів «після того, як було виявлено втручання Росії через широку онлайн-кампанію».

Міністр додав також, що тікток збирає значну кількість даних користувачів, але залишається незрозумілим, хто може отримати доступ до цієї інформації.

«Оскільки TikTok належить китайській компанії, існує обґрунтоване занепокоєння, що дані можуть опинитися в руках китайської влади. У минулорічному щорічному звіті Служби зовнішньої розвідки Естонії (EFIS) також зазначено, що тікток збирає велику кількість інформації, яка може бути використана для збору розвідданих, шантажу або навіть кібератак», — сказав Цахкна.

Нагадаємо, 19 січня тікток припинив роботу для своїх 170 мільйонів користувачів у США через закон, який набув чинності в неділю. Американські чиновники заявляють, що материнська компанія ByteDance, розташована в Китаї, може використовувати дані користувачів у недобросовісних цілях. 

Відтак обраний президент США Дональд Трамп заявив, що після вступу на посаду у понеділок, 20 січня, підпише виконавчий указ для відновлення доступу до тіктоку у США, але він наполягає, щоб щонайменше 50% платформи перебували у власності американських інвесторів.

Того ж дня соціальна мережа TikTok повідомила, що почала відновлювати роботу в США, і подякувала обраному президентові США Дональду Трампу за можливість працювати.

Раніше повідомлялось, що TikTok виступить головним спонсором інавгураційної вечірки обраного президента США Дональда Трампа, витративши на захід 50 тисяч доларів. Також захід має відвідати генеральний директор TikTok Шоу Цзі Чу.

Фото: Марґус Цахкна / МЗС Естонії 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2025 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду