Єврокомісія почала офіційне розслідування проти TikTok через вплив на президентські вибори в Румунії

Єврокомісія почала офіційне розслідування проти TikTok через вплив на президентські вибори в Румунії

12:44,
18 Грудня 2024
276

Єврокомісія почала офіційне розслідування проти TikTok через вплив на президентські вибори в Румунії

12:44,
18 Грудня 2024
276
Єврокомісія почала офіційне розслідування проти TikTok через вплив на президентські вибори в Румунії
Єврокомісія почала офіційне розслідування проти TikTok через вплив на президентські вибори в Румунії
Розслідування зосередиться на ймовірній скоординованій маніпуляції системою рекомендацій TikTok та на політиці мережі щодо політичної реклами.

Європейська комісія почала офіційне провадження проти соціальної мережі TikTok на тлі президентських виборів у Румунії. Про це йдеться в повідомленні Єврокомісії.

Як повідомляється, 17 грудня Комісія відкрила офіційне провадження проти TikTok за ймовірне порушення статей 34(1), 34(2) і 35(1) Закону про цифрові послуги (DSA) у зв’язку з зобов’язанням мережі належно оцінювати та запобігати системним ризикам, пов’язаним з чесністю виборів, зокрема в контексті нещодавніх президентських виборів у Румунії на 24 листопада.

«Ми повинні захищати наші демократії від будь-якого іноземного втручання. Щоразу, коли ми підозрюємо таке втручання, особливо під час виборів, ми повинні діяти швидко і рішуче», — прокоментувала президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Розслідування зосередиться на двох аспектах: на ймовірній скоординованій маніпуляції або автоматизованій експлуатації системи рекомендацій TikTok; на політиці TikTok щодо політичної реклами та платного політичного контенту.

В рамках провадження Єврокомісія продовжить збирати докази, надсилаючи додаткові запити, проводячи інтервʼю, інспекції тощо. Тривалість розслідування залежить від складності справи та співпраці TikTok з Єврокомісією.

Рішення про відкриття розслідування базується на інформації, отриманій з розсекречених звітів розвідки румунською владою, а також звіти третіх сторін. Розслідування також враховує звіти про оцінку ризиків мережею за 2023 і 2024 роки, відповіді на запити Комісії та внутрішні документи TikTok.

Як відомо, 24 листопада в Румунії пройшов перший тур президентських виборів, у якому перше місце посів безпартійний, ультраправий, проросійський кандидат Келін Джорджеску. Він виступає за вихід країни з Євросоюзу та НАТО і прихильно відгукується про Росію.

На останніх соцопитуваннях він набирав лише 4–7%, проте на виборах несподівано отримав понад 22% голосів. Свою передвиборну кампанію Джорджеску проводив переважно в тіктоку, де його ролики набували вірусної популярності.

5 грудня президент Румунії Клаус Йоганніс оприлюднив документи розвідки, які свідчать про втручання в президентські вибори на підтримку проросійського кандидата за допомогою платформи «Тікток» і низки кібератак, зокрема російських. 

Румунський національний медіарегулятор подав офіційну скаргу до Брюсселя, закликавши розслідувати дії TikTok через імовірне втручання мережі у вибори. Там також закликали призупинити роботу тіктоку в країні перед другим туром виборів.

Єврокомісія зобов’язала платформу TikTok зберегти всі дані щодо виборів у Румунії. Генерального директора TikTok закликали прийти до Європарламенту та відповісти на питання про роль соцмережі у виборах президента Румунії.

Також скоординовану кампанію впливу на президентські вибори в Румунії виявили у соцмережах Meta.

6 грудня Конституційний суд Румунії скасував президентські вибори в країні. Уряд має обрати нову дату президентських виборів, й увесь виборчий процес буде запущений з початку.

Читайте також:

Фото: Getty Images

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду