«Ще раз показала, що "не всьо так адназначна"» — соцмережі про обійми Магучіх з росіянкою на Олімпіаді
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
«Ще раз показала, що "не всьо так адназначна"» — соцмережі про обійми Магучіх з росіянкою на Олімпіаді
Українська легкоатлетка, офіцерка Збройних Сил України Ярослава Магучіх 7 серпня завоювала бронзову медаль на Олімпійських ігор у Токіо в стрибках у висоту. Однак соціальні мережі сколихнули не її досягнення на Олімпіаді, а фото з російською спортсменкою Марією Ласіцкене, капітан Збройних Сил РФ.
Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр вже відреагувала на фото та повідомила, що зустрінеться з Магучіх після її повернення з Японії. В оборонному відомстві також попередили, що РФ може використати цю ситуацію як інформаційно-психологічну гармату.
Натомість український каратист, бронзовий призер Олімпіади-2020 Станіслав Горуна став на захист Магучіх та повторив маніпулятивний меседж про «спорт поза політикою».
Думки користувачів розділилися: хтось засуджує дії спорстменки, інші — висловлюють підтримку; хтось дискутує про «спорт поза політикою», інші — закликають не підігрувати ворогу. Mediasapiens зібрав пости медійників з цього приводу.
Засновник ініціативи «Переходь на українську» Олександр Іванов засудив дії Ярослави Магучіх, запропонувавши позбавити її держінвестицій та не долучати до участі в міжнародних змаганнях:
Народний депутат від фракції «Європейська солідарність», член парламентського комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, медійник Микола Княжицький:
Ведучий, ветеран, блогер, волонтер Мирослав Гай:
Головна редакторка редакції документальних програм Суспільного мовлення Євгенія Подобна:
Блогерка та волонтерка Олена Біленька (відома як Маруся Звіробій):
Активіст та блогер Сергій Стерненко:
PR-спеціаліст, член правління «Клубу Піранья», редактор у виданні «Новини Виноградаря» Олександр Равчев:
Український журналіст і політтехнолог Олег Медведєв
Політолог, співкоординатор «Руху опору капітуляції» Михайло Басараб повернувся до питання, що спорт, як науку та культуру, не можна виносити за дужки політичних процесів, особливо, коли йдеться про війну:
Журналіст, історик та засновник «Історичної правди» Вахтанг Кіпіані:
Колишній політв'язень, активіст Володимир Балух:
Журналіст Bihus.info Данило Мокрик, як приклад, що спорт не поза політико, навів історію білоруського шахіста Владислава Ковальова.
Натомість журналістка Олена Бережнюк звернула увагу, що російські ЗМІ найбільше обсмоктують реакцію України на фото спортсменок:
Редакторка «Еспресо» Надія Балагурак:
Доктор філософських наук, культуролог Олексій Панич:
Не лише російські ЗМІ та телеграм-канали розганяють меседжі, що «українські націоналісти цькують бідну дівчину». Колишній прем'єр-міністр України Микола Азаров:
Народний депутат від «Опозиційної платформи — За життя», медіавласник Вадим Рабінович:
Ведуча Першого незалежного, донедавна ведуча NewsOne Діана Панченко:
Акторка й телеведуча Лана Шевчук:
Креативний лідер Segodnya.ua Олексій Сисоєв:
Блогер Михайло Чаплига:
Фото: Getty Images