Львівські студенти дізналися про особливості роботи з інтернет-відео та промоції ЗМІ у соцмережах

00:00,
2 Листопада 2013
1698

Львівські студенти дізналися про особливості роботи з інтернет-відео та промоції ЗМІ у соцмережах

00:00,
2 Листопада 2013
1698
Львівські студенти дізналися про особливості роботи з інтернет-відео та промоції ЗМІ у соцмережах
На факультеті журналістики Львівського національного університету ім. Івана Франка пройшло два майстер-класи за участі керівника служби інтернет-ресурсів телеканалу «Україна» Михайлини Скорик та  редактора блогів сайту korrespondent.net Тетяни Козак.

Михайлина Скорик розповіла про типи відео для інтернету (як традиційні для ТБ, так і ті, що взагалі не є прийнятними для класичного телеефіру) та складові успішного інтернет-відео (зокрема, зосередила увагу на важливості драматургії).

Керівник служби інтернет-ресурсів повідомила, що хороше ексклюзивне відео в інтернеті привертає щонайменше вдвічі більше користувачів, ніж якісна текстова новина. «Хороша (ексклюзивна) текстова новина набирає близько 10-20 тисяч переглядів (максимум 40-50тисяч), а відео-ексклюзиви мають понад 100 тисяч, а за межами країни – понад мільйон», - зауважила у своєму виступі Михайлина Скорик.

Набуті теоретичні знання журналіст запропонувала підкріпити практичним досвідом, доручивши студентам скласти сценарний план для телесюжету про Львівський тиждень моди, відзняти і змонтувати анонс матеріалу та завантажити ролик на YouTube - усе це за 20 хвилин.

Михайлина Скорик, керівник служби інтернет-ресурсів телеканалу «Україна»

Окреслюючи перспективи роботи майбутніх журналістів, Михайлина Скорик зауважила, що українські ЗМІ потребують нових кваліфікованих працівників, у першу чергу, універсальних репортерів, які вміють працювати з новими технологіями.

Виступ Тетяни Козак, редактора блогів сайту korrespondent.net, був присвячений особливостям промоції онлайн та традиційних видань у соціальних мережах.

Тетяна Козак, редактор блогів сайту korrespondent.net

Увагу аудиторії вона сконцентрувала на трьох традиційних для ЗМІ соціальних мережах: Facebook, Twitter та «ВКонтакте».

Для просування матеріалів у першої мережі найоптимальнішими, вважає Тетяна Козак, є пости у форматі: лід + фото та гіперпосилання на повний текст. Крім того, редактор онлайн-видання звернула увагу на те, що саме у Facebook зосереджена найбільш інтелектуальна аудиторія, тому радить не засмічувати стіну профілю лише розважальним контентом.

Натомість у мережі «ВКонтакте» більше запитані «жовті заголовки» та фотожаби, що привертають увагу у першу чергу молодої аудиторії.

Twitter журнал «Корреспондент» використовує в першу чергу для термінових новин та онлайн-трансляцій, а також для так званого «хардкору» - періодичних повідомлень про комічні ситуації у роботі редакції.

А на завершення першого блоку майстер-класу пані Козак порадила окрім звичних соціальних мереж використовувати профільні та спеціалізовані, оскільки вони можуть стати цінним джерелом інформації.

Тетяна Козак також розповіла про роботу блогосфери, зокрема критерії відбору топ-блогів та особливості співпраці редакції із репортерами проекту «ЯКорреспондент».

Майстер-класи з сучасних тенденцій розвитку медіа були організовані Фондом Ріната Ахметова «Розвиток України» та Українською асоціацією видавців періодичної преси (УАВПП).

Фото надані УАВПП.

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
lnu.edu.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду