«Путін — кульмінація світу постправди»: британський журналіст про загрози соціальних мереж

«Путін — кульмінація світу постправди»: британський журналіст про загрози соціальних мереж

13:41,
8 Жовтня 2019
2714

«Путін — кульмінація світу постправди»: британський журналіст про загрози соціальних мереж

13:41,
8 Жовтня 2019
2714
«Путін — кульмінація світу постправди»: британський журналіст про загрози соціальних мереж
«Путін — кульмінація світу постправди»: британський журналіст про загрози соціальних мереж
Завдання сучасних інформаційних маніпуляцій не переконати у неправдивій інформації, а зробити так, щоб люди не змогли розпізнати правду.

Про це Девід Патрікаракос, британський журналіст і автор книги «Війна у 140 знаках», розповів 7 жовтня на симпозіумі «Роль освіти в епоху дезінформації та технологічного прогресу».

«Інтернет — це місце, де люди (особливо молодь) зараз черпає інформацію про реальний світ: демократію, права тощо.Ключова проблема соціальних мереж — це їхня внутрішня будова. Марк Цукерберг зараз має одну роботу — приносити акціонерам гроші. Його роботою не є освіта чи боротьба з фейковими новинами», — наголосив журналіст.

На його думку, соціальні мережі були збудовані у спосіб, який далекий від необхідності поширювати правду, адже у постах не потрібно дотримуватися будь-яких стандартів. Також вони, з одного боку, підсилюють конфронтацію, а з іншого — «годують» користувачів контентом, який вони люблять.

«Для цього були розроблені алгоритми. Такий підхід дозволяє утримувати нас на платформі якомога довше, що допоможе продати нам більше речей. Зрештою, упередження підтверджуються, а ненависть до інших посилюється», — сказав пан Патрікаракос.

Нині соціальні мережі також впливають на війни, додає він. Приміром, 20 років тому люди з пропалестинськими і проізраїльськими поглядами бачили одну інформацію на CNN чи BBC. Вона була створена професіоналами і якісно відредагована. Тепер ці ж люди бачать різний контент, який підбирається алгоритмами залежно від їхніх уподобань.

«Коли ви живете у такій інформаційній бульбашці, людина, яка з вами не згодна, стає не просто неправою, ви вважаєте її брехуном. Адже ви читали, бачили і чули зовсім інше. Це дуже небезпечно і соціальні мережі мають безпосередній вплив на такий розвиток подій», — розповів спікер.

Він каже, що у такому середовищі значно простіше просувати теорії змови та дестабілізувати інформаційну сферу. Тож нині ми живемо у світі, де факти менш важливі за наративи, а люди частіше висловлюють емоції, аніж дебатують.

«Світ дезінформації створив лідерів постправди. Кульмінацією цього явища є Володимир Путін. Дезінфомація — це часто не про форму, а просування наративів. Наприклад, після збитого літака MH17 мережу захлиснуло різними «версіями» подій. Метою цього є не стільки переконати когось у цих наративах, а створити «інформаційне болото» — поширити стільки різної інформації, що люди вже не зможуть розпізнати правду. Це те, що робить Путін. Він хоче переконати, що об’єктивної правди взагалі не існує», — сказав Девід Патрікаракос.

Щоб протистояти таким маніпуляціям та виходити з «інформаційних бульбашок» він порадив читати позиції тих людей, з якими ви не завжди погоджуєтеся. Якщо вас зацікавила якась тема, слід прочитати більше про це на ресурсі, якому довіряєте. Не спокушайтесь обмежитися лише матеріалами, які підтримують вашу точку зору. Крім того, він запропонував читати більше книг і частіше виходити з соціальних мереж.

Нагадаємо, раніше «Детектор медіа» писав про новий інструмент від Texty.org.ua, який виявляє динаміку появи і поширення тез російської пропаганди в українському інфопросторі.

Автор фото — Володимир Малинка

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду