В мережі цькують ресторани Red Hen, бо один з них «попросив піти» прес-секретарку Білого дому

В мережі цькують ресторани Red Hen, бо один з них «попросив піти» прес-секретарку Білого дому

13:00,
27 Червня 2018
3316

В мережі цькують ресторани Red Hen, бо один з них «попросив піти» прес-секретарку Білого дому

13:00,
27 Червня 2018
3316
В мережі цькують ресторани Red Hen, бо один з них «попросив піти» прес-секретарку Білого дому
В мережі цькують ресторани Red Hen, бо один з них «попросив піти» прес-секретарку Білого дому
Автори:
22 червня в ресторані Red Hen відмовилися обслуговувати прес-секретарку Білого дому Сару Сандерс (Sarah Sanders).

Red Hen - це невеликий ресторан у місті Лексингтон, штат Вірджинія. Несподівано ресторан вирішила відвідати прес-секретарка Білого дому та ще сім членів її родини. Його власниця Стефані Вілкінсон (Stephanie Wilkinson) порадилася зі своїм персоналом та вирішила попросити Сару Сандерс піти з ресторану на знак незгоди з міграційною політикою адміністрації президента Дональда Трампа. Кілька працівників Red Hen також належать до ЛГБТ-спільноти, а Дональд Трамп просуває ідею заборонити трансгендерам служити в американських збройних силах. Сара Сандерс раніше висловила підтримку рішенням Трампа.

Згодом прес-секретарка написала про цей випадок у Twitter. З того часу згадки про Red Hen вивели ресторан в топ-трендів у Twitter, при цьому коментарі були змішаними - як з підтримкою Red Hen та його власниці, так і з критикою й погрозами.

 

«Вчора власниця ресторану Red Hen у Лексингтоні попросила мене піти, тому що я працюю на Дональда Трампа і я ввічливо пішла. Її дії більше кажуть про неї, аніж про мене. Я завжди намагаюся з повагою ставитися до людей, навіть якщо я з ними не згодна, й я продовжу так робити».

Невдовзі в мережі розпочалась ціла кампанія зі цькування ресторану Red Hen. Через неуважність люди почали атакувати й ті ресторани та бізнеси, які не мали жодного відношення до цієї історії. Так, у Вашингтоні невідомі закидали яйцями ресторан з такою ж назвою - Red Hen. Користувачі також почали ставити закладу низькі оцінки в Yelp, знизивши його рейтинг до найнижчої позначки, а власник ресторану почав отримувати погрози. Ресторан неодноразово поширював повідомлення про те, що не має жодних стосунків із закладом у Вірджинії й Сара Сандерс ніколи не приходила до нього. Але це не зупинило потік зли коментарів.

 

Допис, в якому Red Hen з Вашингтону пояснює ситуацію й додає теги на саму Сару Сандерс та ресторан у  Лексингтоні.

У схожій ситуації опинився й ресторан Red Hen в Швецборо, штат Нью-Джерсі. Його співвласниця Елізабет Поуп (Elizabeth Pope) розповіла, що після того, як історія з Сарою Сандерс стала публічною, їх ресторан отримав більше 600 дзвінків. «Деякі дзвонили подякувати, а деякі погрожували спалити ресторан або покалічити наших працівників», - розповіла вона.

Дісталося й видавництву під назвою Red Hen Press. Менеджменту довелося спершу доводити, що вони взагалі не є закладом харчування. «Ми не радимо вам їсти книги. В папері надто багато волокон, вони застрягатимуть між зубами», - пожартувало видавництво у Twitter. Варто відзначити, що відповідаючи на коментарі, Red Hen Press завжди вказувало на те, що декілька різних ресторанів з однаковою назвою, вони ніяк між собою не пов’язані й не варто їх плутати.

 

Ліворуч - Red Hen у Лексингтоні, в який дійсно приходила Сара Сандерс, праворуч - ресторан у Вашингтоні, який має таку ж назву, але ніяк не пов’язаний з цією історією. Фото: Google Maps.

Як фінансовий консультант з Мічигану став радником Трампа

Насправді це не перший випадок, коли у Twitter розгортається масштабна кампанія зі цькування людей чи бізнесів, яким просто не пощастило мати схожу назву із тими, хто став з тих чи інших причин мішенню для натовпу.

В минулому році колишній радник президента США Джордж Пападопулос зізнався у тому, що дав неправдиві свідчення ФБР у ході розслідування можливих зв'язків оточення президента Дональда Трампа з Росією. Американці одразу ж кинулися до своїх смартфонів та комп’ютерів, аби висловити своє незадоволення на його сторінці у Twitter.

Але виявилося, що в радника президента не було акаунта в Twitter, натомість він був у його тезки - Джорджа Пападопулоса, фінансового консультанта з Мічигану. Його акаунт ще й був верифікований, тобто в профілі була синя галочка, яка більшістю користувачів сприймається як знак того, що це профіль публічної людини.   

На момент, коли розгорнувся цей скандал, Джордж Пападопулос був у гостях у своєї матері в Греції й не одразу побачив всі гнівні коментарі, які йому залишили в Twitter інші люди. Як і менеджери ресторанів Red Hen, чоловік намагався пояснити, що він не працює в адміністрації президента. «Вкотре повторюю, я не радник Трампа з міжнародних питань!  Я не маю жодного відношення до Трампа! Жодного!», - писав він.

 

Згодом чоловік навіть пожартував, що якби за кожен його твіт про те, що він «не той Джордж Пападопулос» йому давали долар, то він вже назбирав би грошей на навчання доньки в коледжі. Він також закріпив у своєму профілі вгорі допис, який великими літерами вказує на те, що цей профіль не належить раднику Трампа.

«Піцагейт» та Comet Ping Pong

В 2016 році в мережі поширювався фейк про те, що в піцерії Comet Ping Pong працює таємний осередок з секс-торгівлі, яким керує Гілларі Клінтон та очільник її передвиборчої кампанії Джон Подеста.

Фейк почав поширюватися з відкритих платформ для онлайн-оголошень 4chan та Reddit, після чого був підхопленийіншими сайтами та соцмережами. У Twitter про нього написав й син Майкла Томаса Флінна, колишнього радника президента США Дональда Трампа, Майкл Флінн-молодший. Згодом це вартувало Флінну-молодшому роботи в перехідній команді обраного президента. Водночас з поширенням фейку, власники Comet Ping Pong почали отримувати погрози, а сторінка піцерії в Facebook щодня поповнювалася новими постами з різноманітними звинуваченнями - від секс-торгівлі до дитячої порнографії.

Але в «піцагейту» був й інший неприємний бік - 28-річний Едгар Меддісон Велш, прочитавши усі чутки про Comet Ping Pong, вирішив провести власне розслідування. Зі зброєю в руках він увійшов до ресторану й почав вимагати від персоналу, аби його провели у підвал. В Comet Ping Pong підвалу не виявилося. Одному з працівників піцерії вдалося втекти й викликати поліцію. Едгара Велша невдовзі затримали правоохоронці й внаслідок інциденту ніхто не постраждав. Згодом чоловік визнав себе винним у збройному нападі та перевезенні вогнепальної зброї між штатами й суд виніс йому вирок - чотири роки ув'язнення.

 

Сторона обвинувачення згодом опублікувала знімки з Comet Ping Pong після нападу. З цією штурмовою гвинтівкою AR-15 Едгар Велш прийшов у піцерію.

Менеджмент піцерії Comet Ping Pong згадує цей період у своїй роботі як суцільний кошмар. Один з керівників закладу Брюс Рех (Bryce Reh) згодом розповів, що в деяких випадках важливо реагувати на критику, а в деяких - просто стежити, аби робота бізнесу відповідала найвищим стандартам, замість того, аби намагатися перекричати натовп «піцагейтерів».

Окрім того, в розділі підтримки самої мереж мікроблогів Twitter є підказки, як краще шукати конкретних людей чи акаунти за іменем, назвою, поштовою скринькою тощо. В мережі є також розширений пошук, в якому можна серед інших фільтрів вказати й геолокацію. Ми в жодному разі не закликаємо вам цькувати людей в мережі, але будьте уважними й перевіряйте інформацію, перш ніж щось писати в соцмережах.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду