«Можна сказати, що Facebook померла для медіакомпаній» – Артем Сорока, Wikr Group

«Можна сказати, що Facebook померла для медіакомпаній» – Артем Сорока, Wikr Group

16:39,
21 Травня 2018
3064

«Можна сказати, що Facebook померла для медіакомпаній» – Артем Сорока, Wikr Group

16:39,
21 Травня 2018
3064
«Можна сказати, що Facebook померла для медіакомпаній» – Артем Сорока, Wikr Group
«Можна сказати, що Facebook померла для медіакомпаній» – Артем Сорока, Wikr Group
Медіааналітик компанії зі створення вірального контенту Wikr Group Артем Сорока стверджує, що соцмережа Facebook – це в першу чергу бізнес, й саме тому вона не сприяє поширенню віральних публікацій.

Про це він сказав під час Шостого львівського медіафоруму.

Спікер розповів, що віральний контент – це відео, зображення і текстові повідомлення у соцмережах, які поширюються із вірусною швидкістю і оперативно отримують багато вподобань. Типовим прикладом є зображення з цитатами, які набирають по 1,5 мільйона поширень, при тому, що будь-який користувач може легко таке створити. Віральним контентом часто стає смішне відео, зняте на звичайний смартфон. «Собівартість такого контенту дуже мала», – підкреслив пан Сорока.

Він наголосив, що стрімке розповсюдження органічного контенту – тобто створеного самими користувачами – не в інтересах великих інтернет-платформ і зокрема Facebook.

«У першу чергу Facebook – це бізнес, а вже потім соціальна мережа», – стверджує медіааналітик та додає, що ціллю Facebook є заробляти гроші, а отже, розповсюджувати рекламний, а не органічний контент. «Через це Facebook всіляко  намагається звести віральний контент до нуля», – підсумовує Артем Сорока.

Медіааналітик Wikr Group розповів, що падіння показів віральних публікацій у Facebook розпочалося на початку цього року, коли соцмережа ввела новий алгоритм стрічки новин. За словами Артема Сороки, він суттєво перешкоджає поширенню органічного контенту й відтоді триває його стабільне зниження. Спікер розповів, що через це деякі доволі успішні компанії були змушені закритись – наприклад, Little Things.

«Для медіа наразі значно більш підходящим за Facebook інструментом в Україні є соцмережа Instagram. У світі її активно й успішно  використовують такі медіа, як Insider, Unilad і Buzzfeed. В Instagram залучення значно більше, ніж у Facebook – на цілих  1200 %.  Можна сказати, що для медіакомпаній Facebook  помер. Тож варто забути про його використання і розширити поля роботи», – вважає спікер.

Пан Сорока навів приклад використання цієї соцмережі ЗМІ, яке сприяє віральності: коли медіа створює картинку із цитатою зі своєї статті.

За його словами, медіа працювати з Instagram і простіше, і дешевше, і ефективніше.

Пан Сорока вважає, що така зміна політики Facebook може призвести й у цілому до зменшення взаємодій між користувачами, проте цьому можна протистояти. На його думку, компаніям, які займаються розповсюдженням вірального контенту, варто зосередитися на створенні відео: «Поки лінк набирає 2 600 взаємодій, відеоконтент здатний набрати цілих 48 000. Деякі користувачі активно створюють контент, який претендує на віральність, і нерідко доволі якісно», –наголошує спікер.

За його словами, приватні компанії можуть використовувати чужий контент, вдавшись до відеоліцензування. Прикладом успішної компанії у цій сфері Артем Сорока називає Balabun, якій за рік вдалося зібрати 17 млн підписників.

На думку медіааналітика Wikr Group, в узагальненій моделі алгоритм дій компанії, яка хоче заробити на віральному контенті, є таким: пошук відео у соцмережах, перевірка авторства, узгодження використання з власником (бажаною є юридична форма), адаптація (можна додати музику) і постинг. Приблизна ціна одного відео, на думку експерта, становить 37 гривень. Він додає, що нерідко люди надають свій контент безкоштовно – просто хочуть, аби він став вірусним. 

Нагадаємо, дослідницький центр Reuters Institute склав прогнози щодо майбутнього ЗМІ та технологій у 2018 році. Серед них зокрема названо й зменшення трафіку медіа з Facebook (і спроба частини видань піти звідти), але водночас і зменшення фокусу на відеоформатах, реєстрація читачів на сайтах та нова хвиля проектів із фактчекінгу.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Twitter
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2023 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду