Facebook відзвітувала, що за півроку видалила 1,27 млрд фейкових акаунтів
Facebook відзвітувала, що за півроку видалила 1,27 млрд фейкових акаунтів
Соцмережа вперше опублікувала статистику щодо боротьби з контентом, що порушує правила платформи, в своєму офіційному блозі.
Facebook повідомила, що на ці цифри значною мірою впливають зовнішні фактори, такі як кібератаки, які збільшують кількість фейкових облікових записів у соцмережі.
«Погані актори намагаються автоматично створювати фейкові акатунти в великих обсягах за допомогою скриптів або ботів й із метою розповсюдження спаму або вчинення незаконних дій, таких як шахрайство. На ці цифри також можуть впливати внутрішні чинники, зокрема ефективність нашої технології виявлення», – йдеться в звіті компанії.
У Facebook зазначили, що в середньому за місяць підроблені облікові записи становили 3–4% від загальної кількості реальних користувачів.
За цей же період соцмережа за допомогою автоматичної системи виявлення та звернень від юзерів заблокувала 1,56 мільярда постів зі спамом, 42 мільйони публікацій із порнографією, 3 мільйони з пропагандою тероризму, 4,1 мільйона публікацій, що розпалюють ненависть і 4,6 мільйона зі сценами насильства.
Нагадаємо, цього тижня стало відомо, що Facebook також призупинила роботу близько 200 додатків, які мали доступ до великої кількості даних користувачів, але компанії потрібно перевірити ще величезну кількість.
Це сталося вчерез скандал, який збурило викриття витоку мільйонів юзерів платформи фірмі з політичного консалтингу Cambridge Analytica.
Нагадаємо, в березні The New York Times та The Observer опублікували матеріали, в яких викрили значний витік персональних даних користувачів Facebook в обхід правил соцмережі компанії Cambridge Analytica, яка зокрема співпрацювала зі штабом Дональда Трампа під час американських виборів 2016 року. Згідно з внутрішнім розслідуванням Facebook, Cambridge Analytica могла отримати доступ до даних 87 мільйонів її користувачів, більшість з яких — із США. Детально про роботу компанії Cambridge Analytica та як був організований збір даних користувачів можна почитати в огляді на MediaSapiens.
Після викриття кілька країн розпочали розслідування, чи постраждали дані їхніх громадян, а влада США, Великої Британії, Німеччини та інших держав закликали керівника Facebook Марка Цукерберга надати пояснення.
Внаслідок цього акції Facebook впали в ціні, що завдало компанії збитків на близько $5 млрд.
Через викриття зловживання даними пан Цукерберг протягом двох днів свідчив у Конгресі США й незабаром поїде виступити в Європарламенті.
Попри резонансне викриття, дані нещодавнього інтернет-опитування показали, що більшість юзерів Facebook з США продовжуть користуватися платформою в такому ж режимі, як і до повідомлення про витік даних Cambridge Analytica.