У Німеччині суд дозволив людям не вказувати справжні імена у Facebook

У Німеччині суд дозволив людям не вказувати справжні імена у Facebook

15:14,
13 Лютого 2018
2624

У Німеччині суд дозволив людям не вказувати справжні імена у Facebook

15:14,
13 Лютого 2018
2624
У Німеччині суд дозволив людям не вказувати справжні імена у Facebook
У Німеччині суд дозволив людям не вказувати справжні імена у Facebook
Автори:
Суд у Берліні постановив, що Facebook порушує правила захисту даних у налаштуваннях конфіденційності, вимагаючи від користувачів вказувати справжні імена та відкриваючи інформацію про юзерів за замовчуванням.

Про це заявили в Федерації організацій німецьких споживачів (VZBV), повідомляє The Local.de.

Згідно з німецьким законодавством, персональні дані можуть бути записані та використані компанією лише за умови згоди від особи, про яку йдеться.

Однак суд в Берліні визнав, що Facebook залишає велику кількість налаштувань активованими за замовчуванням, не пропонуючи користувачу свободу вибору, які дані демонструвати.

Німецький суд визначив п'ять різних налаштувань конфіденційності за замовчуванням незаконними. Це зокрема обмін даними про місцезнаходження між співрозмовниками у чаті, а також доступність профілів для зовнішніх пошукових систем.

Суд також постановив, що вісім пунктів правил користування Facebook не мають законної сили, зокрема й той, що вимагає від людей використовувати свої справжні прізвища при реєстрації у цій соціальній мережі.

VZBV заявив, що користувачі насправді платять за використання сайту, але не готівкою, а надаючи доступ до своїх даних.

Facebook може загрожувати штраф у розмірі до 250 тисяч євро, якщо компанія не внесе відповідні зміни до своєї роботи в Німеччині. Проте в прес-службі Facebook повідомили, що будуть оскаржувати рішення.

«Наша продукція та умови її використання значно змінилися з початку розгляду справи, і в цьому році ми внесемо подальші зміни в наші правила та захист даних згідно змін до законодавства, які відбудуться незабаром», - заявив представник соціальної мережі. 

The Local.de зазначає, щоНімеччина є основним ринком для Facebook у Європі. Близько 30 мільйонів з 80-мільйонного населення країни зареєстровані в соцмережі. Щодня нею користуються майже 23 мільйони.

Нагадаємо, 25 травня 2018 року в ЄС набуде чинності «Положення про захист даних» (General Data Protection Regulation, GDPR) —  документ, який покликаний дати європейцям більше контролю над власною інформацією та тим, як технологічні компанії її використовують. Влада зможе стягувати з міжнародних компаній до 4% їх річного доходу за порушення при обробці і зберіганні персональних даних.

Нещодавно операційна директорка Facebook Шеріл Сендберг (Sheryl Sandberg) повідомила, що cоцмережа планує спростити користувачам керування власними даними та збільшити кількість співробітників, які модерують естремістський контент.

 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
theatlantic.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду