Цукерберг розповів, що змінить у Facebook через виявлену російську рекламу
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Цукерберг розповів, що змінить у Facebook через виявлену російську рекламу
Про це генеральний директор соціальної мережі Марк Цукерберг (Mark Zukerberg) заявив під час прямого ефіру в Facebook. На його сторінці в соцмережі також доступна розшифровка запису.
Нагадаємо, цього місяця сомережа Facebook виявила близько 3 тисяч платних політичних рекламних оголошень. Реклама публікувалася в період з червня 2015 року по травень 2017 року. Вартість платного просування цієї кампанії в Facebook склала 100 тисяч доларів. При цьому усі пости робилися через 470 несправжніх сторінок і акаунтів, які порушують правила соцмережі. За даними Facebook, усі сторінки керувалися з одного центру на території Росії.
«Місія Facebook полягає в тому, щоб надати людям голос і зблизити їх. Це глибоко демократичні цінності, і ми пишаємося ними. Я не хочу, щоб хтось використовував наші інструменти, щоб підірвати демократію. Це не те, за що ми стоїмо», – зазначив пан Цукерберг.
Гендиректор розповів, що компанія створила спеціальні підрозділи, які запобігатимуть втручанню урядів інших держав в контент соціальної мережі. Марк Цукерберг нагадав, що співробітники Facebook «знайшли і заблокували тисячі підроблених облікових записів, які могли б намагатися впливати на вибори у багатьох країнах, зокрема на нещодавні на вибори у Франції».
Він наголосив, що Facebook навряд удасться повністю унеможливими вплив урядів, проте пообіцяв значно ускладнити його реалізацію. Він оголосив про 9 заходів, до яких вдасться компанія, аби цього досягти.
Далі подаємо переклад публікації Марка Цукерберга з невеликими скороченнями.
1. Ми активно співпрацюємо з урядом США у проведенні розслідування російського втручання. Ми досліджуємо це вже протягом багатьох місяців. Спочатку ми не виявили ніяких доказів фальшивих облікових записів, пов'язаних із рекламою в Росії. Та коли ми нещодавно розкрили цю діяльність, ми надали інформацію про це спеціальному раднику. Цього ранку я відправив до Конгресу нашу команду, аби вона повідомила там про наші знахідки . Згідно з загальним правилом, ми обмежені тим, що можемо публічно говорити про розслідування правоохоронними органами. Але ми підтримаємо Конгрес у вирішенні того, як найкраще поінформувати про це громадськість, і очікуємо, що уряд опублікує висновки, коли розслідування буде завершено.
2. Ми будемо продовжувати наше розслідування стосовно того, що сталося в Facebook під час цих виборів. Ми можемо знайти більше доказів, і якщо ми це зробимо, то продовжимо співпрацювати з урядом. Ми спостерігатимемо за іноземцями, зокрема за російськими групами та групами з інших колишніх радянських держав, а також організаціями, що проводять кампанії, для подальшого розуміння того, як вони використовували наші інструменти.
3. Майбутній – і, можливо, найважливіший крок, який ми втілимо, – це зробимо політичну рекламу більш прозорою. Коли хтось купує політичну рекламу на телебаченні або в інших медіа, відповідно до законодавства, він зобов'язаний розкрити, хто за це платить. Але ви все ще не знаєте, чи бачите такі самі повідомлення, як і всі інші. Ми збираємося вивести Facebook на ще більший рівень прозорості. Ви не лише знатимете, з якої сторінки було сплачено за рекламне повідомлення, а й зможете відвідати сторінку рекламодавця та побачити інші оголошення, які він публікує для аудиторії Facebook. Ми втілимо це протягом найближчих місяців, і співпрацюватимемо з іншими, щоб створити новий стандарт прозорості політичної реклами в Інтернеті.
4. Ми посилимо наш процес модерації оголошень політичної реклами. Використовувати будь-який з наших інструментів, порушуючи закон, – завжди було проти наших правил. Зараз ми вже маємо достатньо засобів контролю, аби цьому запобігати. Більшість рекламних оголошень купується програмним шляхом через наші додатки та веб-сайт, тож рекламодавець не спілкується з цього приводу ні з ким з Facebook. Але навіть не залучаючи додаткових співробітників, які беруть займатимуться продажами, ми можемо зробити краще.
Я не обіцяю, що ми віднайдемо весь поганий контент у нашій мережі. Ми не перевіряємо, що скажуть люди до того, як вони це кажуть. І, чесно кажучи, я не думаю, що суспільство повинно від нас цього вимагати. Свобода означає, що вам не потрібно попередньо питатися дозвілу – ви за замовчуванням можете казати, що хочете. Якщо ви порушите наші стандарти чи норми закону, тоді будете відповідати за наслідки.
5. Ми збільшимо наші інвестиції в безпеку, насамперед що стосується чесності проведення виборів. Наступного року ми більш ніж вдвічі збільшимо команду, яка працює над відстеженням виборів. Загалом ми додамо понад 250 людей у всі наші відділи, зосереджені на безпеці та надійності нашої мережі.
6. Ми розширимо наше партнерство з виборчими комісіями по всьому світу. Ми вже працюємо з комісіями у багатьох країнах, щоб допомогати людям реєструватися для голосування та дізнаватися інформацію. Ми також створимо канал, щоб інформувати виборчі комісії про ризики в Інтернеті, які виявили конкретно на їхніх виборах.
7. Ми збільшимо обмін інформацією про загрозу з іншими технологічними компаніями, а також тими, що займаються безпекою. Ми вже ділимося інформацію про підозрілих користувачів за допомогою таких програм, як ThreatExchange, і вивчаємо шляхи, якими зможемо інформувати про всіх, хто намагається втручатися у вибори. Справді важливо, щоб технологічні компанії почали співпрацю щодо цього, бо майже напевне особа, яка намагається використати Facebook зі зловмисно метою, намагатиметься зробити те ж саме на інших інтернет-платформах.
8. Ми активно працюємо над зміцненням демократичного процесу. Окрім дослідження загроз, ми також створимо більше послуг для захисту нашої спільноти, взявши участь у політичному дискурсі. Наприклад, ми розглядаємо адаптацію наших систем по боротьбі зі цькуваннями для захисту від політичних переслідувань і збільшуємо кількість інформаційних інструментів голосування, щоб допомогти багатьом людям розібратися.
9. Ми працюємо над забезпеченням чесності виборів у Німеччині, які відбудуться цих вихідних, вживаючи заходи проти тисяч несправжніх акаунтів та співпрацюючи з державними органами та ділячись досвідом з безпеки із кандидатами та партіями. Ми також стежимо за діяльністю облікових записів, які ми видалили, і поки що не виявили подібних активностей щодо виборів в Німеччині.
Нагадаємо, після заяви Facebook про знайдені рекламні оголошення Сенат США повідомив, що запитає у компанії більше даних про російське втручання у вибори.
Ще в липні американські конгресмени попросили Facebook дати свідчення про втручання Росії у вибори. На їх думку Facebook може допомогти з’ясувати, чи хтось із виборчого штабу Дональда Трампа допомагав Росії поширювати фейкові новини з метою зашкодити кандидатці в президенти Гілларі Клінтон. А розслідування ФБР щодо втручання Росії у вибори США розпочалося в лютому.
Нещодавно чотири колишні працівники Facebook розповіли про процес модерації реклами в той час, коли тривала кампанія з поширення «російських оголошень». За їх словами, система фільтрування публікацій не була побудована для виявлення пропаганди.
Раніше газета The Guardian опублікувала правила модерації контенту в Facebook. На прийняття рішень модераторам часто дається близько 10 секунд.