Facebook розповіла, що видаляє більше 1 мільйона акаунтів щодня
Facebook розповіла, що видаляє більше 1 мільйона акаунтів щодня
Однак, аудиторія соціальної мережі настільки велика, що заблокувати всі акаунти, які порушують правила спільноти, неможливо. «Коли ви маєте справу з мільйонами і мільйонами взаємодій, ви не можете ввести правила і виконувати їх без певної кількості помилкових рішень», - цитує його слова CNBC.
Facebook неодноразово зазнавала критики за розмиті правила щодо видалення контенту. Як звертає увагу CNBC, через надто загальні правила, складно однозначно сказати, які саме публікації та дії на платформі є дозволеними, а які підпадають під заборону. Однак Алекс Стамос вважає, що проблема не в самих правилах, а в обмежених технічних можливостях відслідкувати всі випадки порушень правил спільноти Facebook.
Крім того віце-президент компанії відкинув звинувачення в непрозорій роботі модераторів. За його словами, при модеруванні контенту, позначеного як мова ворожнечі, працівникам Facebook необхідно враховувати законодавство більше 100 країн й те, як термін «мова ворожнечі» трактується в кожному з них. Наприклад, в деяких країнах законодавство використовується для придушення політичного інакомислення, зазначив він.
Раніше The Guardian опублікувала правила модерації контенту в Facebook. На прийняття рішень модераторам часто дається близько 10 секунд. «Facebook просто не може контролювати весь контент. Його занадто багато, і з'являється він швидко», - розповів газеті співробітник компанії на умовах анонімності. При цьому інструкції для модерування є досить заплутаними.
Також цього року німецький парламент ухвалив закон, згідно з яким соціальні мережі можуть зіткнутися зі штрафами у розмірі до 50 мільйонів євро (57 мільйонів доларів США), якщо не усуватимуть контент, що містить «мову ворожнечі».