Відвідуваність «ВКонтакте» за п'ять днів санкцій впала на 3 млн
Відвідуваність «ВКонтакте» за п'ять днів санкцій впала на 3 млн
Про це свідчать дані SimilarWeb.
Компанія надала «Економічній Правді» статистику відвідуваності в Україні заблокованих російських інтернет-сервісів. Статистика включає не унікальні візити з десктопів.
Згідно з даними на 20 травня 2017 року, відвідуваність соціальної мережі «Вконтакте» (vk.com) в Україні впала на 3,35 млн візитів за 5 днів блокування доступу.
До введення санкцій щоденна відвідуваність соцмережі в Україні становила в середньому 10,1 млн візитів. 20 травня українські інтернет-користувачі відвідали соціальну мережу 6,75 млн разів.
Соціальна мережа «Однокласники» (ok.ru) втратила в середньому 1,67 млн візитів з майже 4,6 млн.
Відвідуваність російського інтернет-порталу yandex.ua знизилася приблизно на 2 млн візитів з 6 млн.
Російський інтернет-портал mail.ru недорахувався 1,22 млн візитів при загальній середній відвідуваності 4,62 млн.
За словами аналітика відділу маркетингу в SimilarWeb Павла Тучинського, представлені дані в переважній більшості випадків враховують відвідувачів з України, які зайшли на заблокований інтернет-ресурс через VPN.
«Якщо користувач спочатку зайшов в інтернет не через VPN, що, як правило і відбувається, ми побачимо країну-оригінал», - каже Тучинський.
Варто також відзначити, що ще не всі інтернет-провайдери України, в тому числі великі виконали указ президента про санкції від 15 травня 2017 року.
Третій за величиною абонентської бази в країні інтернет-провайдер «Воля» 23 травня повідомив, що повністю заблокує сайти до 1 червня.
Відповідно до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій Національної комісії регулювання зв'язку та інформатизації, в Україні станом на 25 квітня 2017 року працювало 6158 інтернет-провайдерів.
У списку санкцій 468 юридичних осіб та 1228 фізичних осіб. Проти юридичних осіб термін санкцій продовжується на 1-3 роки, проти фізичних – на термін 1-5 років, а також безстроково.
До списку компаній потрапили: ТОВ «Мэйл.ру груп» (ООО «Мэйл.ру груп»), ТОВ «Мейл.ру Україна», ТОВ «ВКонтакте» (ООО «ВКонтакте»), ТОВ «В Контакті», ТОВ «Яндекс» і ТОВ «Яндекс.Україна», а також низка компаній-розробників програмного забезпечення та айті-компаній, у тому числі «Лаборатория Касперского», «Доктор Веб», 1С та інших. Щодо них строком на три роки застосовано низку економічних санкцій.
Зокрема інтернет-провайдерам забороняється надавати послуги з доступу користувачам мережі інтернет до ресурсів і сервісів на доменах Yandex.ru, Yandex.ua, а також ресурсів і сервісів Mail.ru (www.mail.ru), соціально-орієнтованих ресурсів «ВКонтакте» (www.vk.com) та «Одноклассники» (www.ok.ru), а також сайтів антивірусних компаній kaspersky.ru і drweb.ru.
Також економічні санкції строком на один рік (обмеження або припинення надання телекомунікаційних послуг і використання телекомунікаційних мереж загального користування) запроваджені проти російських телекомпаній «Первый канал. Всемирная сеть», «РТР-Планета», «Росія-24» і НТВ.
А санкції строком на три роки (блокування активів, зупинення виконання економічних і фінансових зобов'язань, обмеження або припинення надання телекомунікаційних послуг і використання телекомунікаційних мереж) - щодо телерадіокомпаній «ТВ Центр», РБК («Росбизнесконсалтинг»), ВГТРК, «НТВ-Плюс», «Звезда», «ТНТ-телесеть», АО «Москва медиа», ООО «РК медиа», Информационный центр радиовещания, искусства и культуры «Вера, надежда, любовь», ООО «Цифровое телевидение», МИА «Россия сегодня», «Национальная медиа группа», ТРК «Петербург», РЕН-ТВ, «Редакция телеканала Совета Федерации», «Общественное телевидение России», ООО «Медиа Контент», ООО «Наше радио», а також щодо кримських російських медійних компаній: ООО «Полуостров Крым», ООО «Промедиа», ООО «Вэйв», та інших.