Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У світі зростає кількість смертей від селфі
Про це пише BBC.
Зокрема, команда дослідників на чолі зі студентом PhD Геманком Ламбою з університету Карнегі-Меллон в американському Піттсбургу розробляє спеціальний додаток, який попереджатиме своїх користувачів про небезпеку.
За даними вчених, у 2014 році від екстремальних селфі померли 15 людей, 29 померли у 2015, а у 2016 - аж 73. Вчені також з'ясували, за яких обставин і де стаються більшість селфі-смертей.
Дослідження почали проводити у березні 2014 року - тоді Геманк звернув увагу на повідомлення у ЗМІ про смерть під час селфі. Відтоді дослідники зафіксували загалом 127 таких випадків.
Більшість із них сталися у Індії - аж 76. Ще дев'ять випадків сталися у Пакистані, вісім у США і шість в Росії.
Найпоширеніша причина смерті під час селфі - це падіння з великої висоти. Вони найчастіше стаються, коли люди видираються на скелі чи високі будівлі, щоби вразити екстремальними фотографіями друзів та фоловерів у соцмережах.
Водночас у Індії більшість селфі-смертей пов'язані з поїздами чи залізничними коліями. Це, за словами Геманка, пов'язано із «вірою у те, що позування на чи поруч із залізничними коліями із найкращими друзями виглядає романтично і є знаком їхньої вічної дружби».
Тим часом у США і в Росії великий відсоток смертей під час селфі пов'язаний із вогнепальною зброєю - дослідники пов'язують це зі місцевим законодавством про носіння зброї.
Геманк із командою сподіваються запустити мобільний додаток, що попереджатиме горе-фотографів, які роблять екстремальні селфі, коли їхнє прагнення до унікального фото ставить під загрозу їхнє життя.
Дослідники хочуть, аби додаток міг визначати, коли його користувач робить селфі на великій висоті, на залізничних коліях чи в будь-якій іншій небезпечній ситуації, і попереджати його про потенційні ризики.
Цього можливо досягти через поєднання різних геолокаційних сервісів і технологій розпізнавання зображення.
Команда уже протестувала свій алгоритм на 3 тисячах селфі-змінків, і стверджує, що програма розпізнає ризиковані фото у 70% випадків.
Нагадуємо, раніше Крістіан Джиротто опублікував сміливу серію правдивих постерів про культуру селфі у наш час. Серія «Соціальні тварини» відображує класичні пози та послання осіб з «селфі синдромом». Автор ілюстрації вважає, що причина цього синдрому, чи наполегливої потреби до визнання за допомогою фотографій, розміщених на сайті соцмережі, – перш за все полягає в зосередженості на собі та ігноруванні потреб інших.