Українки запустили в соцмережах хештег #‎яНеБоюсьСказати - флешмоб проти замовчування насильства

Українки запустили в соцмережах хештег #‎яНеБоюсьСказати - флешмоб проти замовчування насильства

12:05,
6 Липня 2016
5973

Українки запустили в соцмережах хештег #‎яНеБоюсьСказати - флешмоб проти замовчування насильства

12:05,
6 Липня 2016
5973
Українки запустили в соцмережах хештег #‎яНеБоюсьСказати - флешмоб проти замовчування насильства
Українки запустили в соцмережах хештег #‎яНеБоюсьСказати - флешмоб проти замовчування насильства
Автори:
В соцмережах набирає популярності хештег #‎яНеБоюсьСказати. Під ним українки діляться своїми історіями про сексуальні домагання та насильство.

Розпочала кампанію проти насильства #‎яНеБоюсьСказати у соцмережах активістка Анастасія Мельниченко. «Я хочу, аби сьогодні говорили ми, жінки. Аби ми говорили про насильство, яке пережила більшість з нас. Я хочу, аби ми не оправдувалися "я йшла у спортивках серед дня, а мене все одно схопили". Бо нам не треба оправдуватися. Ми не винні, винен ЗАВЖДИ насильник», - написала вона на своїй сторінці у Facebook.

Журналістка розповіла про ситуції, які з нею відбувалися у різному віці. 

«Мені 21. Я розійшлася з психопатом (справжнім, клінічним), але забула у нього вдома дідусеву вишиванку, яку позичала йому. Я йду до нього додому. Він мене скручує, силою роздягає і прив*язує до ліжка. Ні, не гвалтує. "Просто" робить боляче фізично. Я почуваюся безсильно від того, що не можу ніяк вплинути на ситуацію. Він фоткає мене голу і грозиться викласти знімки в інтернеті. Я ще довго боюся розповідати про те, що він зі мною робив, бо боюся фоток в інтернеті. А боюся я через те, що дуже соромлюся свого тіла (смішно згадати тепер)», - розказала Анастасія Мельниченко. 

Невдовзі у коментарях під постом та окремими публікаціями жінки почали говорити про свій негативний досвід. Першопочатковий пост Мельниченко був поширений понад 150 разів і отримав більше півтори сотні коментарів. Коментатори поділилися на два умовних табори: одні підтримували ініціативу відверто обговорювати проблему насильства, інші публікували відверто образливі коментарі.

Мельниченко звернулася до жінок з проханням говорити про свій негативний досвід.

«Я знаю про рани, але також знаю, наскільки проговорювання важливе для подолання психотравмуючих подій. Тому і заохочую говорити», – пояснила Настя.

«Іноді, для зміни суспільних норм необхідно приватне зробити публічним», – додає вона.

За кілька годин своїми відвертими, шокуючими і досі нерозказаними розповідями поділились сотні людей - і жінки, і чоловіки. Про домагання і зґвалтування, про пережиті травми; про вчителів, сусідів та родичів, які демонстрували їм статеві органи; про однокласників, які задирали їм одяг та знущалися; про байдужість правоохоронців і рідних, а також осуд, адже «сама винна, бо не треба провокувати».

Журналістка запропонувала і чоловікам розповісти про сексуальні домагання до них. На акцію зреагував відомий художник Ілля Стронговський. Під хештегом #‎яНеБоюсьСказати він запостив свої дитячі спогади про сексуальне насилля.

Раніше MediaSapiens писав про необхідність уникати гендерних стереотипів, сексистської реклами та контенту, який дискримінує за ознакою статті, оскільки це сприятиме зменшенню насильства щодо жінок.

MediaSapiens також присав про те, що щорічний «Звіт про становище жінок та дівчат у Каліфорнії» ще більше підкреслив тривожну гендерну нерівність в американському мейнстримному кіно. У дослідженні було виявлено, що жінки майже втричі частіше за чоловіків з’являються частково або повністю оголеними у голівудських фільмах.
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Prostir.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду