Google звинуватили в расизмі через пошукові результати за запитом  «троє темношкірих підлітків»

Google звинуватили в расизмі через пошукові результати за запитом «троє темношкірих підлітків»

13:45,
9 Червня 2016
3101

Google звинуватили в расизмі через пошукові результати за запитом «троє темношкірих підлітків»

13:45,
9 Червня 2016
3101
Google звинуватили в расизмі через пошукові результати за запитом  «троє темношкірих підлітків»
Google звинуватили в расизмі через пошукові результати за запитом  «троє темношкірих підлітків»
Автори:
Простий пошук Google за зображенням ще раз показав розповсюдженість расової упередженості в засобах масової інформації.

Як пише The Guardian,  учень середньої школи США Кабір Аллі опублікував у Twitter відеозапис, в якому він ввів у пошукову строчку Google  запит «троє темношкірих підлітків» (three black teenagers). Більшість зображень, які видав пошуковик - фото підлітків з поліцейських рапортів. 

«Тепер давайте просто змінимо колір ...», - запропонував Кабір Алі. На запит «троє білих підлітків» пошуковик видав фото усміхнених молодих людей.

 

 

Цей твіт був поширений більш ніж 60 100 користувачами та зібрав близько 55 500 вподобань. Як розповів сам автор відео The Guardian Australia, він чув про разючу різницю в результатах видачі від друзів: «Але коли я побачив результати на власні очі, я був шокований».

Він сказав, що деякі користувачі  прокоментували його твіт, називаючи Google расистським, але на думку Алі це безглуздо: «Результати були сформовані за допомогою алгоритму. Вони не расисти, але я думаю, що вони повинні більше контролю подібні речі».

Зараз результати на запит «троє темношкірих підлітків» дещо відрізняються від тих, які отримав Алі Кабір, через зростаючу популярність цього експерименту.

Схоже дослідження раніше зробила студентка Бонні Камона. Вона ввела два типи запитів: «непрофесійні зачіски для роботи» та «професійні зачіски для роботи». За першим запитом пошуковик показував зображення зачісок афро-американок. А за другим переважали зображення білих блондинок.

Цей скріншот також став вірусним - в Twitter його поширили майже 13 тисяч разів.

Слідом за цим розгорілась дискусія навколо висвітлення арешту студента Стенфордського університету Брока Тернера. ЗМІ проілюстрували новину фотографією з його випускного альбому, а не знімком із поліцейського рапорту. Як відмітили користувачі соцмереж: «будь він темношкірим, фото було б інакшим». 

Нагадаємо, газету The Australian звинуватили в расизмі за карикатуру, яка зображує бідних індусів, що поїдають панелі сонячних батарей.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
The Guardian
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду