Марк Цукерберг не вважає рекламу першочерговим завданням у рамках проекту Internet.org
Марк Цукерберг не вважає рекламу першочерговим завданням у рамках проекту Internet.org
Як зазначає The Guardian, Марк Цукерберг називає рекламу не першочерговим пріоритетом проекту.
Internet.org Facebook запустила у 2013 році разом з іншими технологічними компаніями, серед яких Samsung, Qualcomm, Ericsson та Nokia. Метою його було проголошено приєднання до інтернету ще кількох мільярдів людей.
З тих пір Facebook співпрацює із мобільними операторами в Індонезії, Філіппінах, Замбії та Кенії і пропонує вільний доступ до базових інтернет-сервісів через мобільний телефон.
У своєму інтерв’ю агентству Bloomberg Марк Цукерберг заперечив, що розвиток рекламної складової є пріоритетним для проекту Internet.org.
За словами засновника Facebook, він не впевнений що це буде вирішено найближчим часом.
«Чого ми потребуємо, то це створити модель роботи з операторами, урядами та місцевими партнерами, яка буде вигідна для них», - сказав Цукерберг і додав, що його компанія продовжуватиме розширювати доступ до інтернету.
Бізнесмен пояснив, як працює Internet.org. В рамках проекту власників телекомунікаційних компаній переконують інвестувати в інтернет-інфраструктуру і підтримати бачення Facebook щодо базових безкоштовних сервісів.
Марк Цукерберг також відповів на критику філантропа та співзасновника Microsoft Білла Гейтса, який вважає, що у багатьох країнах важливішою є охорона здоров’я, а не доступ до інтернету.
«Насправді це не є безальтернативно. Люди мають бути здоровими і мають мати доступ до інтернету як кістяк їхнього зв’язку із усією економікою, - вважає Цукерберг. – Інтернет створює робочі місця. Він, насправді, є однією із тих речей, що сприяє здоров’ю».
Нагадаємо, із 4,3 мільярда людей, які досі не мають доступу до інтернету, 90% живе у країнах, що розвиваються.
Влітку неприбутковий проект Internet.org, що здійснюється за підтримки компанії Facebook, частково забезпечив Замбію вільним доступом до мобільного інтернету.
Згідно з прогнозами дослідницької компанії eMarketer, до 2018 року половина населення світу буде онлайн.