США створили кубинський аналог Twitter, щоб активізувати суспільство

00:00,
4 Квітня 2014
1522

США створили кубинський аналог Twitter, щоб активізувати суспільство

00:00,
4 Квітня 2014
1522
США створили кубинський аналог Twitter, щоб активізувати суспільство
Сполучені Штати Америки створили примітивну соціальну мережу ZunZuneo з метою активізувати протести на Кубі. Про це повідомляє AP.

Соціальну мережу ZunZuneo, засновану на текстових повідомленнях, назвали «кубинським твіттером». Вона працювала від 2010 до 2012 року і на піку своєї популярності налічувала 40 тисяч користувачів. Кубинці позитивно сприйняли цю соцмережу через брак доступу до незалежних медіа.

AP провела розслідування цієї історії і з’ясувала, що США приховували свою причетність до створення соцмережі через різноманітні підставні компанії та перенаправлення трафіку через інші країни. Координувала проект Американська агенція з міжнародного розвитку (USAID).

Коментуючи ситуацію, прес-секретар Білого дому Джей Карні зазначив, що некоректно називати цю програму таємною. «Існують середовища, в яких подібні програми та їх зв'язок з урядом США можуть створити проблеми і для тих, хто їх реалізує, і для населення. З цієї причини ми проявляємо належну обережіть, але зовсім не тому, що програма таємна чи розвідувальн. Це не так», – сказав прес-секретар.

Соціальна мережа ZunZuneo спершу спеціалізувалася на темах спорту та погоди. Потім в її середовищі розпочалися політичні дискусії, переважно серед молоді. При цьому, як свідчить наявний у AP звіт цього проекту, причетність до мережі Сполучених Штатів Америки свідомо замовчувалася.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
mimorelia.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду