Головне завдання, що формально покладається на неї, - протидіяти екстремістській ідеології.
«Кавказский узел» посилається на заяву неназваного представника Громадської палати.
«Саме тут (у соціальних мережах) останнім часом активно поширюються всілякі екстремістські ідеї та заклики, що справляють згубний вплив на користувачів мережі, переважно на молодіжну аудиторію, – стверджує він. - Щоб успішно протистояти цьому, будуть створюватися блогерські платформи. Вони не тільки відслідковуватимуть контент сайтів, а й оперативно реагуватимуть на наклепницькі заяви й випади проти нашої республіки».
Голова Громадської палати Гаїрсолт Батаєв вважає, що найбільший, різнобічний вплив на життєдіяльність сучасного суспільства мають соціальні мережі. За його словами, це стосується тлумачення питань релігійного змісту, національних традицій і звичаїв, висвітлення подій, що відбуваються як у республіці, так і в Росії.
«Кавказский узел» посилається на висловлювання Батаєва з газети «Чечня сегодня». «Ми маємо на меті створити певні платформи, з яких діятимуть інститути громадянського суспільства, - сказав він. - Завдання Громадської палати - координувати ці зусилля та сприяти досягненню успіху у цій сфері».
Водночас сайт наводить висловлювання керівника місцевої неурядової організації, який попросив не називати його імені. В останні місяці, заявив він, на різних сайтах були опубліковані аудіо- й відеозвернення релігійних та інших діячів, які часто відверто пропагують екстремістські думки. За його словами, під впливом подібних виступів молодь захоплюється ідеями джихадизму і радикалізму, вирушає воювати на Близький Схід або приєднується до збройних угруповань, що діють на Кавказі.
«З одного боку, ініціативу Громадської палати можна зрозуміти й підтримати. Однак з іншого – існує серйозна небезпека, що соцмережі потраплять під тотальний контроль. Це може обернутися переслідуванням інакодумців», - наголосив співрозмовник сайту.
Нагадаємо, що у жовтні ц.р. під приводом боротьби проти розповсюдження серед чеченської молоді радикальних ідей президент Чечні Рамзан Кадиров висунув ініціативу відімкнути на території республіки інтернет.
Крім того, як нагадує «Кавказский узел», Кадиров висловлювався за заборону у Росії Twitter, Skype та інших розміщених за кордоном інтернет-ресурсів. За його словами, вони «можуть безконтрольно поширюватися, створюючи загрози національній безпеці».
У серпні 2012 року на території Чечні був закритий доступ до відеохостингу YouTube, на якому був розміщений трейлер на контроверсійний фільм «Невинність мусульман». Відновили доступ до YouTube на території Чечні лише у травні 2013 року, після того, як Кадиров висловився за зняття обмежень.
Cтворена у травні 2009 року Громадська палата Чеченської Республіки формально є постійно діючим незалежним суспільним органом з розвитку інститутів громадянського суспільства, громадського контролю та взаємодії громадян з органами державної влади ЧР і з органами місцевого самоуправління.
Сам соратник Путіна, представник партії «Единая Россия» Рамзан Кадиров є активним інтернет-користувачем. На його профіль у Instagram підписалося понад 500 тисяч осіб.