Зураб Аласанія радить не реагувати на інформаційні «вкиди» у соцмережах
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Зураб Аласанія радить не реагувати на інформаційні «вкиди» у соцмережах
Він просить українських інтернет-користувачів не розповсюджувати інформаційних «вкидів», які спрямовані на поширення страху. Пояснює також, як працює ця технологія.
«Вкид складається із малої частки правди та великої частки брехні. Приманку ви заковтуєте моментально, оскільки кілька "фактів" із вкиду вам вже траплялися, і вони були правдивими. Значить, вирішує ваша підсвідомість, решта також правда», - пише Зураб Аласанія.
Він також наводить іншу технологію «інформаційної диверсії». Вона полягає в тому, що неправдива інформація поширюється від імені «знайомого мого знайомого, бійця із зони АТО» або ж із «особистого листування».
«І кошмар пробирається до вас у душу та розум», - пише Аласанія. Він також пояснює, що, намагаючись позбавитися страху, людина ділиться ним у соцмережах. Натомість маси людей, аби скинути напругу, розпочинають протести, на що і розраховує ворог, вважає журналіст.
Ще одна проблема, на яку він звертає увагу, - це надмірна стурбованість воєнною тактикою волонтерів-нефахівців. Аласанія радить добре подумати, порахувати до 10 чи до 100, прийняти холодний душ – лише не підходити до комп’ютера і не поширювати паніки в інтернеті. Через кілька годин ситуація може кардинально змінитися і «крик» у соцмережах виявиться абсолютно неактуальним, наголошує він і радить кожному займатися своєю справою.