Як британські лобісти довели, що куріння не питання вибору

00:00,
18 Грудня 2012
535

Як британські лобісти довели, що куріння не питання вибору

00:00,
18 Грудня 2012
535
Як британські лобісти довели, що куріння не питання вибору
Обидва лобі – і сигаретне, й антитютюнове мали удоста грошей і зв'язків. Протистояння тривало роками. То чому ж перемогли некурці? – пише журналіст Наталя Гуменюк в блозі на «Українській правді».

Я ніколи не курила. Більш того, я алергік й хворобливо реагую на тютюновий дим. Але коли заходжу в кав'ярню прямую до зали, де палять, бо мої найближчі друзі – старшні курці. Я можу кілька годин потерпіти, а вони – залежні, а значить не можуть обирати.Розмови про шкоду від пасивного куріння для мене значили менше, аніж право вибору, допоки не зустріла лобістів, які домоглися заборони паління в барах й ресторанах Великої Британії.Повірте, британці дуже добре уміють дискутувати і про шкоду сигаретного диму, і про право обирати (чому б не створити окремі заклади для курців?) Обидва лобі – і сигаретне, й антитютюнове мали удоста грошей і зв'язків. Протистояння тривало роками. То чому ж перемогли некурці? Який аргумент спрацював? На диво, таки право обирати.Це лише відвідувачі самі вирішують, чи йти до пабу, де курять, чи ні, а от працівники ресторанного бізнесу: офіціанти, бармени, прибиральники такого права позбавлені. На відміну від клієнтів, їм доводиться дихати тютюновим димом не кілька годин, а весь робочий день. У часи економічної кризи аргумент про те, що людина сама обирає місце роботи не спрацює. Бодай десь влаштуватися, а в Україні тим паче. У такий спосіб у Британії профспілки співробітників сфери послуг перемогли тютюнове лобі, використавши риторику супротивника. Я ж порадію за офіціантів за українських. Я ж надалі дихатиму тютюновим димом, гостюючи в друзів, яких обрала сама.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
esqtraining.blogspot.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду