Яким був ефір спільного телемарафону «Єдині новини» й ефір Першого каналу Суспільного 2-3 грудня 2024 року — резюме

Яким був ефір спільного телемарафону «Єдині новини» й ефір Першого каналу Суспільного 2-3 грудня 2024 року — резюме

10:00,
13 Грудня 2024
799

Яким був ефір спільного телемарафону «Єдині новини» й ефір Першого каналу Суспільного 2-3 грудня 2024 року — резюме

10:00,
13 Грудня 2024
799
Яким був ефір спільного телемарафону «Єдині новини» й ефір Першого каналу Суспільного 2-3 грудня 2024 року — резюме
Яким був ефір спільного телемарафону «Єдині новини» й ефір Першого каналу Суспільного 2-3 грудня 2024 року — резюме
Про що та як розповідали в ефірних блоках каналів «Інтер», «Рада», «Ми — Україна», «1+1» і ICTV з СТБ, а також в ефірі Першого каналу Суспільного — стисло.

Телемарафон «Єдині новини» стартував 24 лютого 2022 року. «Детектор медіа» почав моніторити телемарафон 21 березня того ж року за такою методологією. У січні цього року «Детектор медіа» уточнив і доповнив цю методологію, відповідно до зауважень і побажань від редакцій учасників телемарафону. Автор моніторингу — Ігор Куляс, медіатренер та автор основної методології моніторингових досліджень «Детектора медіа».

З березня 2022-го по вересень 2024 року у фокусі уваги моніторингу були фіксація й аналіз ефірних сіток різних каналів, основний контент, який продукували редакції (сюжети, прямі ввімкнення, гостьові студії), порушення стандартів інформаційної журналістики учасниками телемарафону, прояви політичного піару, представлення в ефірі різних парламентських фракцій і депутатських груп, російські наративи й токсичні медійні персонажі в ефірі марафону, замовчані телемарафоном події та теми.

21 травня 2024 року Перший канал Суспільного вийшов із телемарафону й вирушив у самостійне плавання 24/7. Для моніторингу ця зміна не є принциповою. Робота інформаційної редакції Суспільного мовника оцінюється так само, як і раніше. Методологія оцінки ефірного продукту Суспільного мовника залишається такою ж, як до телемарафону.

З жовтня 2024 року моніторинг телемарафону змінив формат. Тепер його основу становить аналіз висвітлення головних суспільно важливих тем у марафоні та для порівняння — на Першому каналі Суспільного. Відстежується висвітлення учасниками телемарафону головних тем кожного дня й тижня, представлення народних депутатів різних фракцій/депгруп в ефірі каналів, як і раніше, прояви політичного піару у формі сюжету або ж гостьової студії, наявність токсичних медіаперсонажів і російських наративів. Детальніше про новий формат моніторингу читайте тут.

Резюме моніторингових звітів читайте тут. У рубриці «Щоденні теленовини» щодня виходить короткий огляд марафону. А підсумки моніторингу телемарафону «Єдині новини» за липень — вересень 2024 року читайте тут (перша частина) і тут (друга).

Повну версію цього огляду читайте тут.

Ефірна сітка каналів

Структура ефірного блоку каналу «1+1» була такою: ефірні години починалися з випусків новин різного хронометражу (від 15 до 40 хвилин), продовжувалися або гостьовими студіями, або документальними проєктами.

Структура ефірного блоку каналів ICTV та СТБ була звичною: 15-хвилинні випуски новин чергувалися з 15-хвилинними розмовними студіями. О 20-й був годинний підсумковий випуск новин.

Структура ефірного блоку каналу «Інтер» була звичною для ранкового слота: до 10-ї ранку щопівгодини були короткі 10-хвилинні випуски новин, решту часу займали гостьові студії. З 10-ї ефірні години починалися 13-хвилинними новинами та продовжувалися гостьовими студіями.

Структура ефірного блоку каналу «Рада» була звичною для денного слота: ефірні години починалися 15-хвилинними випусками новин, продовжувалися гостьовими студіями.

Структура ефірного блоку каналу «Ми — Україна» була звичною для вечірнього слота. Ефірні години починалися 15-хвилинними випусками новин, продовжувалися гостьовими студіями. О 20-й був годинний підсумковий випуск, наступна година була повністю гостьовою.

Структура ефірного блоку Першого каналу Суспільного була звичною для вечірнього слота: ефірні години починалися 15-хвилинними випусками новин, продовжувалися гостьовими студіями. О 20-й був 40-хвилинний підсумковий випуск і 20-хвилинні спортивні новини. Наступна година була гостьовою.

Основні теми дня

2 грудня

Бої на різних ділянках фронту. В денному ефірі каналу «1+1» у новинах давали зведення Генштабу і був фронтовий репортаж про бойову роботу операторів дронів 65-ї ОМБР на Оріхівському напрямку фронту. У гостьовій студії події на фронті не обговорювали.

У вечірньому ефірі каналів ICTV та СТБ були фронтові репортажі про бої 81-ї окремої аеромобільної бригади ДШВ на Лиманському напрямку фронту, про роботу евакуаційної групи медиків на Оріхівському напрямку і про знищення морпіхами ворожих дронів українськими на Покровському напрямку. Було пряме ввімкнення про ситуацію на східному фронті. У гостьових студіях говорили з речницею ОТУВ «Луганськ» Анастасією Бобовніковою, військовослужбовцем 57-ї ОМПБР на позивний «Історик» і зі штаб-сержантом відділення комунікацій 25-ї окремої повітряно-десантної бригади Сергієм Окішевим.

Наслідки влучання ворожого дрона в багатоквартирний будинок у Тернополі. У денному ефірі каналу «1+1» був репортажний сюжет із Тернополя. У вечірньому ефірі каналів ICTV та СТБ з Тернополя робили пряме ввімкнення і репортажний сюжет. У студії говорили з головою Тернопільської ОВА В’ячеславом Негодою.

Наслідки ракетної атаки ворога по Царичанці на Дніпропетровщині. У денному ефірі каналу «1+1» було пряме ввімкнення і репортажний сюжет. У вечірньому ефірі каналів ICTV та СТБ про подію не згадували.

3 грудня

Бої на різних ділянках фронту. У ранковому ефірі каналу «Інтер» був репортаж про бої морпіхів на Покровському напрямку. В новинах було традиційне зведення Генштабу від речника Андрія Ковальова. В гостьовій студії говорили з командиром екіпажу БПЛА «Кара небесна» бригади НГУ «Рубіж» Андрієм Отченашем.

У денному ефірі каналу «Рада» в новинах про фронт не повідомляли взагалі, у гостьовій студії лише поговорили з речницею ОТУВ «Луганськ» Анастасією Бобовніковою.

У новинах на каналі «Ми — Україна» про ситуацію на фронті згадували в коротких повідомленнях. У гостьових студіях говорили з речником Сил оборони півдня Владиславом Волошиним, начальником штабу батальйону оперативного призначення бригади «Хартія» Дмитром Волобуєвим і з начальником відділу прикордонної служби бригади «Гарт» Іваном Ковальовим.

У вечірньому ефірі Першого каналу Суспільного були репортажі про роботу артилеристів на САУ «Дана» на Донеччині та про роботу військових медиків з евакуації поранених бійців на Курщині. У гостьовій студії говорили з воєнним оглядачем видання «Апостроф» Денисом Поповичем і з військовослужбовцем ЗСУ Євгеном Ієвлєвим.

Заява МЗС про те, що Україна відмовляється від альтернативних до членства у НАТО гарантій безпеки. У денному ефірі каналу «Рада» повідомляли про це усно, наводили синхрон міністра закордонних справ Андрія Сибіги й обговорювали в студії з кандидатом політичних наук Олексієм Буряченком. У новинах на каналі «Ми — Україна» робили оглядовий сюжет про шанси України бути запрошеною до НАТО. У гостьовій студії тему обговорювали з директором Центру військово-правових досліджень Олександром Мусієнком.

У вечірньому ефірі Першого каналу Суспільного тему обговорювали з експертами — виконавчим директором Інституту світової політики Євгеном Магдою, дипломатом і колишнім послом України Олександром Левченком і з експертом аналітичного центру «Об’єднана Україна» Ігорем Поповим.

Новинна складова ефірів

Новинна складова чотирьох годин ефіру каналу «1+1» була такою: 4 репортажних сюжети й одне пряме ввімкнення. У гостях побував один ньюзмейкер. Репортажні сюжети були про бойову роботу операторів дронів 65-ї ОМБР на Оріхівському напрямку фронту, про наслідки ракетної атаки ворога по Царичанці на Дніпропетровщині, про наслідки влучання дрона в багатоповерхівку в Тернополі та про фотосесію для поранених, організовану Фондом «Врятуй красу». Пряме ввімкнення було про наслідки ракетної атаки ворога по Царичанці на Дніпропетровщині.

Новинна складова чотирьох годин ефіру каналів ICTV та СТБ була такою: 6 репортажних сюжетів, 2 прямі ввімкнення. У розмовних студіях побувало 4 ньюзмейкерів. Репортажні сюжети були про наслідки влучання «шахеда» в багатоповерхівку в Тернополі, про бої 81-ї окремої аеромобільної бригади ДШВ на Лиманському напрямку фронту, про роботу евакуаційної групи медиків на Оріхівському напрямку, про візит Шольца до Києва, про знищення морпіхами ворожих дронів українськими на Покровському напрямку, про культурологічний благодійний проєкт «КОД — Культура, освіта, духовність». Прямі ввімкнення були про наслідки влучання ворожого дрона в тернопільську 5-поверхівку і про ситуацію на східному фронті.

Новинна складова чотирьох годин ефіру каналу «Інтер» була такою: 3 репортажні сюжети та 6 прямих ввімкнень. У гостьових студіях побувало 6 ньюзмейкерів. Репортажні сюжети були про бої морпіхів на Покровському напрямку, про візит канцлера Шольца до Києва і про спецпогашення нової марки «Укрпошти», присвяченої волонтерам. Прямі ввімкнення були про наслідки ворожих обстрілів Запорізької області, Дніпропетровщини, Сумщини, Харківщини, Херсонщини та Миколаївщини, і було ввімкнення про засідання міністрів закордонних справ НАТО в Брюсселі.

Новинна складова чотирьох годин ефіру каналу «Рада» була дуже слабкою в репортажній частині — лише один репортажний сюжет (про обрання запобіжного заходу 19-річному водієві, який скоїв у Дніпрі смертельне ДТП) і одне пряме ввімкнення (про зустріч міністрів закордонних справ країн НАТО у Брюсселі). В гостьовій студії побували 6 ньюзмейкерів.

Новинна складова чотирьох годин ефіру каналу «Ми — Україна» була такою: 4 репортажні сюжети, прямих ввімкнень не було. У гостьовій студії побувало лише двоє ньюзмейкерів. Репортажі були про наслідки атаки «шахедом» по багатоповерхівці в Тернополі, про інтенсивний вишкіл для цивільних, влаштований 46-ю аеромобільною бригадою ДШВ, про зустріч міністрів закордонних справ країн НАТО у Брюсселі та спецрепортаж про життя прифронтового Оріхова.

Новинна складова чотирьох годин ефіру Першого каналу Суспільного була такою: 4 репортажні сюжети, 3 прямі ввімкнення. У гостях побувало 3 ньюзмейкери. Репортажні сюжети були про роботу артилеристів на САУ «Дана» на Донеччині, про наслідки влучання ворожого дрона в інфраструктурний об’єкт на Тернопільщині, про день роботи парламенту та про роботу військових медиків з евакуації поранених бійців на Курщині. Прямі ввімкнення були про зустріч міністрів закордонних справ країн НАТО в Брюсселі, про обрання запобіжного заходу ексзаступнику голови Вищого госпсуду Ємельянову та про змагання з біатлону в Фінляндії.

Гостьові студії

У гостьових студіях каналу «1+1» протягом чотирьох годин ефіру побувало 6 людей: один ньюзмейкер, 3 експерти, один журналіст і один учасник подій. З прем’єр-міністром Денисом Шмигалем говорили про тисячу гривень підтримки від держави. З іншими гостями обговорювали приїзд Олафа Шольца до Києва, події в Грузії, профілактику хвороб узимку, ментальну підтримку ветеранів й інші теми.

У розмовних студіях каналів ICTV та СТБ загалом протягом чотирьох годин ефіру побувало 10 гостей. З них 4 були ньюзмейкерами, 2 — речниками, ще 4 — учасниками подій. З головою Тернопільської ОВА В’ячеславом Негодою говорили про наслідки влучання ворожого «шахеда» у п’ятиповерхівку в Тернополі. Із заступником міністра економіки Віталієм Кіндратовим говорили про нові правила бронювання. Із заступницею міністра оборони Катериною Черногоренко говорили про роботу додатка «Армія+» щодо рапортів військових про зміну місця служби. Із заступницею міністра культури Анастасією Бондар говорили про сесію ЮНЕСКО щодо внесення до світової нематеріальної спадщини українських традицій писанкарства. З іншими гостями обговорювали ситуацію на різних ділянках фронту, ДТП в Дніпрі, в якому загинула 10-річна дівчинка, російську дезінформацію щодо можливих нових ударів «Орєшніком» та інші теми.

У гостях на каналі «Інтер» протягом чотирьох годин ефіру побувало 14 людей: 6 ньюзмейкерів, один речник, 2 експерти й 5 учасників подій. З головою Херсонської РВА Михайлом Линецьким і головою Сумської ОВА Володимиром Артюхом говорили про наслідки ворожих обстрілів населених пунктів. З начальником управління контролю за обігом зброї Нацполіції В’ячеславом Савченком говорили про програму декларування вогнепальної зброї. Із заступницею міністра оборони Катериною Черногоренко говорили про роботу застосунку «Армія+», із заступницею міністра економіки Надією Бігун — про перебіг програми «єПідтримка», заступником міністра енергетики Миколою Колісником — про стан енергосистеми. З іншими гостями обговорювали ситуацію на фронті, підсумки візиту канцлера Шольца до Києва, ймовірний «план миру» команди Трампа, ситуацію в Грузії, підвищення цін на яйця, реабілітацію поранених бійців, економічне бронювання підприємствами своїх працівників через «Дію» та інші теми.

У гостьових студіях каналу «Рада» протягом чотирьох годин ефіру побувало 14 гостей: 6 ньюзмейкерів, одна речниця, одна радниця, 4 експерти й 2 учасники подій. Про наслідки ворожих обстрілів областей говорили з головою Харківської ОВА Олегом Синєгубовим і з заступником голови Дніпропетровської ОВА Юрієм Яндульським. З народною депутаткою Іриною Констанкевич говорили про законопроєкт щодо змін до закону про медіа, з народною депутаткою Оленою Шуляк — про закон щодо створення бази даних житлових об’єктів для внутрішніх переселенців, із народним депутатом Дмитром Соломчуком — про здорожчання харчів, із народним депутатом Тарасом Батенком — про рішення ВР для умовного кредиту ЄС із погашенням із російських заморожених активів. З іншими гостями говорили про ситуацію на окремих напрямках фронту, про кримінальну справу проти ексзаступника голови Вищого господарського суду Ємельянова, про значення заяви МЗС щодо безальтернативності членства України в НАТО як безпекової гарантії, про ситуацію в Сирії, про негативи від підвищення податків та про інші теми.

У гостях каналу «Ми — Україна» протягом чотирьох годин ефіру побувало 12 людей: 2 ньюзмейкери, один речник, одна радниця, 5 експертів, журналіст і 2 учасники подій. З головою Тернопільської ОВА В’ячеславом Негодою говорили про ліквідацію наслідків дронової атаки по Тернополю. Із заступницею голови Комітету ВР з питань євроінтеграції Марією Мезенцевою говорили про підсумки візиту канцлера Шольца в Україну. З іншими гостями обговорювали ситуацію на окремих ділянках фронту, дослідження Єльським університетом депортації Росією українських дітей, останні заяви щодо членства України в НАТО, роботу інтернету в умовах масових відімкнень електрики, новітні українські дрони зі штучним інтелектом, можливі впливи подій в Сирії на російсько-українську війну та інші теми.

У гостьових студіях Першого каналу Суспільного протягом чотирьох годин ефіру побувало 15 людей: 3 ньюзмейкери, один речник, 8 експертів, журналіст і 2 учасники подій. З народними депутатами Юрієм Камельчуком і Олексієм Гончаренком говорили про сенс реорганізації Мінреінтеграції в Міністерство єдності. З опозиційною депутаткою парламенту Грузії Хатією Деканоїдзе говорили про протести в країні. З іншими гостями обговорювали ситуацію на окремих напрямках фронту, «зимову єПідтримку», стан енергосистеми, заяву МЗС щодо безальтернативності членства України в НАТО, засідання міністерського саміту НАТО в Брюсселі, зміни в системі ВЛК, «мирний план» Келлога, законопроєкт про відповідальність за публікування даних із реєстрів, який ставить під загрозу кримінальної відповідальності журналістів-розслідувачів, та інші теми.

Представлення різних фракцій парламенту в гостьових студіях 2–8 грудня

У телемарафоні:

Загалом в ефірі телемарафону протягом тижня було 19 гостьових студій із народними депутатами. З них 11 були представниками владної фракції партії «Слуга народу» (це 58% усіх «депутатських» студій, щоправда, до них цілком можна ще додати формально позафракційного Олександра Корнієнка від тієї ж «Слуги народу»). Телеканал «Рада», крім представників владної фракції, цього тижня запрошував представників депутатських груп «За майбутнє» (тричі) і «Довіра», фракції «Батьківщини» й позафракційну. Цього тижня в телемарафоні сталося вже давно небачене — в ефірі побувала представниця опозиційної фракції «Голос» (на каналі «Ми — Україна»). Але, як і завжди, «марафонці» жодного разу не кликали в гості найрадикальніших опозиціонерів із «Європейської солідарності».

Щодо персоналій, у марафон по два рази запрошували представників «Слуги народу» Єгора Чернєва й Олексія Леонова, а також Тараса Батенка з депгрупи «За майбутнє». Всі інші депутати побували в марафоні по одному разу.

На Першому каналі Суспільного:

Загалом було 28 «депутатських студій». 14 разів у них були представники владної фракції «Слуги народу». 14 разів — представників опозиційних фракцій. Найчастіше опозиція була представлена депутатами фракції «Європейської солідарності» (10 разів).

Найчастіше в гості запрошували Олексія Гончаренка з «Європейської солідарності» (тричі), по два рази в ефірі побували Володимир Крейденко зі «Слуги народу» і Ніна Южаніна з «ЄС». Інші депутати побували на каналі по одному разу.

Порушення стандартів

Стандарти журналісти каналу «1+1» порушували загалом 267 разів. Це майже по 67 порушень на годину ефіру в середньому або ж більш як по порушенню щохвилини. Найчастіше порушували стандарт відокремлення фактів від думок — 166 разів. Більшістю з цих порушень були суб’єктивні оцінки журналістів у новинах. Стандарт достовірності порушували 84 рази, найчастіше подавали фактичну інформацію без жодних посилань на її джерела. Стандарт точності було порушено 9 разів, стандарт повноти інформації — 7 разів, одного разу порушили стандарт доступності подачі інформації. Інші стандарти не порушували.

Журналісти каналів ICTV та СТБ порушували стандарти 348 разів. Це по 87 порушень на годину ефіру в середньому або ж майже по півтора порушення щохвилини. Найчастіше порушували стандарт відокремлення фактів від думок — 262 рази. Більшістю з цих порушень були журналістські оцінки в новинах. Стандарт достовірності порушували 63 рази, найбільше було узагальнених розмитих псевдопосилань на джерела фактичної інформації. 18 разів порушували стандарт точності, в більшості випадків невідповідностями між відео і текстом за кадром. Крім того, було 2 порушення стандарту повноти інформації та 3 порушення стандарту доступності її подачі.

Стандарти журналісти каналу «Інтер» порушували 223 рази. Це майже по 56 порушень на годину ефіру в середньому або ж майже по порушенню щохвилини. Найчастіше порушували стандарт відокремлення фактів від думок — 159 разів, більшістю з цих порушень були суб’єктивні оцінки журналістів у новинах і в новинних елементах гостьових студій. Стандарт достовірності було порушено 50 разів. Найбільше було подачі фактів без посилань на джерела й узагальнених розмитих псевдопосилань на авторство суб’єктивних думок. 10 разів порушили стандарт точності, переважно некоректною роботою з картинкою. Крім того, тричі було порушено стандарт балансу думок, двічі — стандарт доступності подачі інформації та одного разу — стандарт повноти інформації.

Стандарти журналісти каналу «Рада» порушували 168 разів. Це по 42 порушення на годину ефіру в середньому. Найчастіше порушували стандарт відокремлення фактів від думок — 67, найбільше було суб’єктивних оцінок журналістів у новинах і в новинних елементах гостьових студій. Стандарт достовірності порушували 57 разів, найбільше було узагальнених розмитих псевдопосилань на джерела фактичної інформації. Стандарт точності порушували 21 раз. Найбільше було невідповідностей між картинкою і текстом у БЗ. Більшість із 14 порушень стандарту повноти інформації були повною відсутністю інтершуму на відео в БЗ. Крім того, 5 разів порушили стандарт балансу думок і 4 рази — стандарт доступності подачі інформації.

Стандарти журналісти каналу «Ми — Україна» порушували 263 рази, це майже по 66 порушень на годину ефіру в середньому або ж більш як по порушенню щохвилини. Найбільше порушували стандарт відокремлення фактів від думок — 155 разів. Більшістю з цих порушень були журналістські оцінки в новинах і в новинних елементах гостьових студій. 37 разів порушували стандарт достовірності, найбільше було узагальнених розмитих псевдопосилань на джерела фактичної інформації. Переважною більшістю з 34 порушень стандарту повноти інформації була повна відсутність інтершуму на відео в БЗ і сюжетах. Стандарт точності було порушено 26 разів, більшістю з цих порушень були невідповідності між картинкою і текстом у БЗ. Крім того, 11 разів було порушено стандарт доступності інформації. Інші стандарти не порушували.

Стандарти журналісти Першого каналу Суспільного порушували 127 разів, а це майже по 32 порушення на годину ефіру в середньому або ж по порушенню щодвіхвилини. Найбільше було порушень стандарту відокремлення фактів від думок — 71. Більшістю з них були журналістські оцінки в новинах і в новинних елементах гостьових студій, а ще дуже багато було зайвих у новинах маркерів авторизації. Стандарт достовірності порушували 20 разів, найбільше було узагальнених розмитих псевдопосилань на джерела фактичної інформації. Дві третини з порушень стандарту повноти інформації були відсутністю інтершуму на відео в БЗ і сюжетах. Крім того, 12 разів порушили стандарт доступності подачі інформації, 9 разів — стандарт точності. Інші стандарти не порушували.

Важливі події / теми, які не були озвучені в телемарафоні:

2 грудня

Медіарух закликав Верховну Раду відхилити законопроєкт, який ставить під загрозу кримінальної відповідальності журналістів-розслідувачів (повідомлялося в ефірі Першого каналу Суспільного).

У Польщі підтвердили випадки дезертирства серед українських військових, які проходять там вишкіл.

The Times: Довіра до президента Зеленського падає.

ГУР: Росія вже випустила по Україні приблизно 60 балістичних північнокорейських ракет.

3 грудня

Суд відправив під арешт колишнього заступника Вищого госпсуду Ємельянова (повідомлялося в ефірі Першого каналу Суспільного).

Депутати викликали Умєрова до Ради через закупівлю Міноборони неякісних мін (повідомлялося в ефірі Першого каналу Суспільного).

Медійники закликали ВР не голосувати за законопроєкт про відповідальність за публікування даних із реєстрів (повідомлялося в ефірі Першого каналу Суспільного).

Псевдоактивіст Стахів вийшов із СІЗО під майже мільйонну заставу.

«Наші гроші» й «Цензор.net»: Міноборони передало 23 млрд грн фірмі-прокладці.

Прояви політичного піару

У проаналізованому ефірі каналів ICTV та СТБ було 4 прояви політичного піару. Тричі показували позитивні сюжети про заходи Фондів власників медіагрупи Віктора й Олени Пінчуків і один раз позитивно згадали голову правління «Нафтогазу України» Олексія Чернишова.

У проаналізованому ефірі каналу «Інтер» був один прояв політичного піару — давали неновинний синхрон керівника Офісу президента Андрія Єрмака.

У проаналізованому ефірі каналу «Рада» було 5 проявів політичного піару. Двічі за «новину» видавали промову керівника Офісу президента Андрія Єрмака, а один раз його заступника Ігоря Жовкви на спортивному форумі. У двох розмовах із чиновниками обласних військових адміністрацій із питань ведучих говорили позитивно про План стійкості президента Зеленського та про самого президента.

У проаналізованому ефірі каналу «Ми — Україна» був один прояв політичного піару — класичне «паркетне» повідомлення без реальної новини про участь першої леді Олени Зеленської в Національному форумі прав людей з інвалідністю.

У проаналізованих ефірах каналу «1+1» проявів політичного піару не було.

У проаналізованих ефірах Першого каналу Суспільного проявів політичного піару не було.

Російські пропагандистські наративи й токсичні медіаперсонажі

У проаналізованому ефірі каналу «Інтер» наративів російської пропаганди не було, новини вела токсична ведуча каналу.

Російських пропагандистських наративів у проаналізованому ефірі каналу «Рада» не було, гостьові студії вели троє токсичних ведучих каналу.

У проаналізованих ефірах каналів «1+1», ICTV та СТБ, «Ми — Україна» російських пропагандистських наративів і токсичних медійних персонажів не було.

У проаналізованих ефірах Першого каналу Суспільного російських пропагандистських наративів і токсичних медійних персонажів не було.

Скриншот відео: ведучі Руслан Шаріпов та Марічка Падалко, а також виконавчий директор Українського центру безпеки та співпраці Дмитро Жмайло в етері марафону «Єдині новини» («ТСН» / ютуб)

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду