У Білорусі штрафуватимуть за використання іноземних сайтів

00:00,
5 Січня 2012
1106

У Білорусі штрафуватимуть за використання іноземних сайтів

00:00,
5 Січня 2012
1106
У Білорусі штрафуватимуть за використання іноземних сайтів
Білорусів почнуть штрафувати за використання іноземного сегменту інтернету у комерційній діяльності. Таку відповідальність передбачає закон Республіки Білорусь від 25 листопада 2011 № 317-3.

Поправки до Кодексу про адміністративні правопорушення зобов'язують білоруських підприємців і компанії використовувати тільки ті сайти, які зареєстровані в національному сегменті мережі інтернет. Відповідний закон («Про внесення доповнень до Кодексу Республіки Білорусь про адміністративні правопорушення та Процесуально-виконавчого Кодексу Республіки Білорусь про адміністративні правопорушення») вступає в силу 6 січня 2012 року.

 

Як пише газета «Независимая», штраф в еквіваленті від $40 до $125 загрожує тим, хто буде намагатися пропонувати свої товари та послуги, розміщуючи інформацію на небілоруських сайтах. У стільки ж обійдеться постачальникам інтернет-послуг відкритий доступ до сайтів, заборонених на рівні держави.

 

Якщо в пунктах колективного доступу не буде налагоджений контроль за відвідувачами (ідентифікація абонентських пристроїв і користувачів, зберігання інформації про них і відвіданих сайтів), їм доведеться заплатити штраф, що відповідає сумі від $20 до $60.

 

Стежити за виконанням нових вимог уповноважені КДБ, МВС, КГК і податкові органи.

 

Поправки депутати нижньої палати парламенту прийняли ще навесні. У листопаді їх схвалила і верхня палата. Самі правила користування мережею інтернет в Білорусії сформульовані в указі президента № 60.

 

«Білоруські користувачі сьогодні становлять 2-3% від числа відвідувачів російських сайтів, розповідає бізнес-консультант Олексій Шукаєв. Що зробить компанія, створена для отримання прибутку, у випадку, коли з Білорусі прийде повідомлення про необхідність перенести свої сервери на місцевий майданчик? Правильно: поважаючи білоруське законодавство, вона заблокує доступ до своїх ресурсів з Білорусі, так як нелегально надавати інформаційні послуги вона не може, а робити це легально їй не вигідно», міркує він. На думку експерта, виконання нової вимоги законодавства змусить білоруських правоохоронців складати близько 150-200 млн справ про адміністративні правопорушення на добу. За його даними, саме з такою частотою білоруси заходять на небілоруські сайти.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
MediaSapiens
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду