Мікроблогери протестують проти цензури у Twitter
Декілька днів тому Twitter оприлюднив заяву про те, що адміністрація може приховувати контент, який вважається неправомірним у тій чи іншій країні, від користувачів з цієї країни – при цьому зберігаючи його видимим для всіх інших відвідувачів.
Користувачі Twitter вбачають у цьому прямий вияв цензури. Свій протест вони висловлюють через хештег #TwitterBlackout.
Twitter розповів, що «неправомірні» дописи будуть приховуватися лише після розгляду запиту на їх фільтацію. Крім того, користувачі з тих країн, де приховуватиметься контент, будуть бачити повідомлення про те, що твіт приховано, а також зможуть дізнатися причини такого рішення.
На події відреагувала, зокрема, організація «Репортери без кордонів» (Reporters Without Borders або RSF), у своєму зверненні висловивши глибоку стурбованість заявою керівництва Twitter про політику, яка «обмежує свободу слова та суперечить руху, який виступає проти цензури».
RSF відзначає роль Twitter у арабських революціях, і ставить питання, чи означає подібна політика бажання компанії увійти на китайський ринок будь-якою ціною. Міжнародна організація також нагадала про китайський сервіс мікроблогів Weibo, який контролюється владою.
«Чи означає це, що Twitter може зробити акаунт «Репортерів без кордонів» @RSF_RWB недоступним у тих країнах, де ми часто осуджуємо репресивні методи та порушення свободи інформації і де влада готова зробити що завгодно, щоб примусити нас замовкнути?», – резюмує організація.