У лютому українські теленовини активно замовчували теми, повʼязані із свободою слова

00:00,
9 Квітня 2012
1233

У лютому українські теленовини активно замовчували теми, повʼязані із свободою слова

00:00,
9 Квітня 2012
1233
У лютому українські теленовини активно замовчували теми, повʼязані із свободою слова
Такі результати засвідчив моніторинг дотримання професійних стандартів у роботі інформаційних служб українських телеканалів, що здійснюється громадською організацією «Детектор медіа» за підтримки USAID, наданої через «Інтерньюз Нетворк».

Протягом лютого в підсумкових випусках щоденних новин досліджуваних телеканалів було відзначено наступну кількість матеріалів суспільно-політичної тематики з ознаками замовності або цензури: Перший канал − 154, ICTV − 124, «1+1» − 97, «Україна» − 88, «Інтер» − 84, 5-й канал − 74, СТБ − 49, Новий канал − 42.

При цьому у лютому загальна кількість матеріалів із ознаками замовності або цензури на більшості каналів зменшилася − у порівнянні з кінцем 2011 року. Залишається сталою лише кількість замовних матеріалів на Першому каналі та ICTV.

Достатньо висока у лютому кількість негативних матеріалів про опозицію переважно пов’язана із висвітленням закінчення судового процесу над Юрієм Луценком і перебігом подій довкола медичного обстеження Юлії Тимошенко українськими та закордонними лікарями.

Для реалізації політичного замовлення вагому роль продовжують відігравати замовчання тем або їх складових (позицій та аргументації окремих сторін, експертних оцінок, конкретних фактів і бекґраундів), оприлюднення яких є невигідним для влади. У цьому аспекті лідирують Перший канал (380), «Інтер» (361) та ICTV (358).

Загальна кількість подібних замовчань зменшилася порівняно з останніми місяцями 2011 року. На цей показник могла вплинути заміна в моніторингу інформаційного агентства, яке береться за тематичний орієнтир. Раніше це було агентство «Інтерфакс-Україна», тепер – УНІАН.

Наприклад, жоден з проаналізованих у моніторингу телеканалів, не повідомив про такі події: В Одесі будівельники стадіону перекрили вулицю, вимагаючи зарплат (8 лютого), Афганці з організації «Ніхто крім нас» вимагають відставки уряду (20 лютого), В Одесі на площі перед мерією близько 500 пікетувальників «поховали» Партію регіонів (28 лютого).

Крім того, у лютому було зафіксовано доволі високу кількість замовчаних тем, пов’язаних із свободою слова. Жоден з каналів не повідомив про, наприклад, таке: Представника «Репортерів без кордонів» побили в Україні (7 лютого), Редактори одеських ЗМІ заявили про наступ на свободу слова в регіоні (21 лютого), Азаров хоче знати прізвища «негідників» зі ЗМІ, які «озвучили бруд на всю країну» (23 лютого), Іноземні журналісти скаржаться Януковичу на труднощі з акредитацією (28 лютого).

Моніторинг дотримання професійних стандартів у роботі інформаційних служб українських телеканалів здійснюється громадською організацією «Телекритика» за підтримки USAID, наданої через «Інтерньюз Нетворк». Об’єктом моніторингу є сюжети суспільно-політичної тематики у вечірніх (головних) випусках новин на «Інтері», ICTV, «1+1», СТБ, Новому каналі, Першому національному, 5-му каналі й ТРК «Україна». З повною версією моніторингу за лютий 2012 року можна ознайомитися тут.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Gawker
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду