Латвійське радіо за образу євреїв отримало усне зауваження

00:00,
18 Травня 2012
1337

Латвійське радіо за образу євреїв отримало усне зауваження

00:00,
18 Травня 2012
1337
Латвійське радіо за образу євреїв отримало усне зауваження
Національна рада з електронних ЗМІ зробила Латвійському радіо усне зауваження у зв’язку з некоректними висловлюваннями на адресу євреїв у програмі Radio NABA «Эпоха отчизны», повідомляє DELFI.

Зі скаргою до Національної ради звернулася посол Ізраїля Хагіт Бен-Яков. На ЇЇ думку, в програмі від 20 березня ведучі Роберт Климович та Леонард Інкінс використовували «тон, атмосферу пропаганди проти євреїв і сумнівну термінологію».

Бен-Яков також нагадала, що один з учасників програми відомий як розповсюджувач книги Адольфа Гітлера «Моя боротьба», а інший – прихильник виправдання латвійсього пілота Герберта Цукурса, котрий причетний до холокосту в країні.

Представник Національної ради Саніта Бломнієце заявила DELFI, що констатовано порушення 24 статті Закону про електронні ЗМІ, яка передбачає, що факти та події потрібно подавати чесно, об’єктивно та у відповідності до принципів етики.

У зв’язку з цим Латвійське радіо отримало усне зауваження, а ведучих програми буде змінено.

При цьому гендиректор Латвійського радіо Яніс Сіксніс вирішив призупинити вихід сумнівної програми ще раніше.

«Програма від 20 березня – це лише одна справа. Я прийняв рішення після програми 17 квітня – почувши ще один коментар, адресований конкретній національності, я вважаю, що такі люди не повинні вести таку програму», – заявив Сіксніс.

У резонансній програмі від 20 березня прозвучав коментар мешканця Латвії Яніса Лапа, який пережив радянські депортації. «»Я бачив все це своїми очима, тому, що жив поруч із залізничною станцією. Бачив, як людей вивозили у вагонах. Головні, хто це робив... це були євреї з наганами на боку... в Вецумнієках».

Ведучий програм Роберт Климович впевнений, що посол Ізраїлю перевищує свої повноваження, порушуючи принципи свободи слова. На думку Климовича, було б краще, якби Бен-Яков взяла участь у історичній дискусії, а не намагалася обмежити діяльність вільних ЗМІ.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
DELFI
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду