Російська розвідка витратила 30 млн. рублів на моніторинг соціальних мереж

00:00,
27 Серпня 2012
1188

Російська розвідка витратила 30 млн. рублів на моніторинг соціальних мереж

00:00,
27 Серпня 2012
1188
Російська розвідка витратила 30 млн. рублів на моніторинг соціальних мереж
Російська Служба зовнішньої розвідки (СЗР) оголосила у січні три закритих тендери на розробку методик аналізу блогосфери на загальну суму в 30 млн. рублів, про що стало відомо лише нещодавно, пише «Коммерсантъ».

Три тендери отримали назви «Шторм-12» (розробка «засобів просування спеціальної інформації у соціальних мережах»), «Монитор-3» («дослідження методів прихованого впливу в інтернеті») та «Диспут» («дослідження методів розвідки інтернет-центрів та регіональних сегментів соціальних мереж»).

Проекти, хоча і розбиті на три тендери, тісно пов’язані між собою, відзначає «Коммерсантъ»: «Диспут» моніторить блогосферу, «Монитор-3» аналізує отриману інформацію, а «Шторм-12» забезпечує появу у соцмережах необхідної інформації.

Серед завдань цих програм, згідно документів, котрі має у своєму розпорядженні «Коммерсантъ»: «масове розповсюдження інформаційних повідомлень у заданих соціальних мережах, використовуючи існуючі записи користувачів, з метою формування громадської думки», «збір статистики та аналіз ефективності розповсюдження інформаційної хвилі», «аналіз придатності найбільш популярних сервісів соціальних мереж до ініціювання інформаційних хвиль різноманітного тематичного, соціального та іншого напрямку».

За даними «Коммерсантъ», засекретити всі три конкурси дозволило те, що підставою для їх проведення стала закрита постанова уряду N1116-36 від 23 грудня 2011 року про розподіл коштів держоборонзамовлення на 2012 рік.

Військова частина N54939, командир якої Олександр Бичков виступив замовником по всім трьом тендерам, входить до системи СЗР. Запит «Коммерсантъ»  до відомства на цю тему залишився без відповіді.

Очікується, що системи «Монитор-3» і «Диспут» будуть готові вже у 2012 році, а «Шторм-12» – в 2013 в році, додає видання.

Безпосереднім виконавцем по всіх трьох тендерах стала компанія «Ітеранет», її гендиректор Ігор Мацкевич (в минулому – перший заступник начальника Інституту криптографії, зв’язку та інформатики Академії ФСБ) відмовився відповідати на усні та письмові питання «Коммерсантъ».

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
The Atlantic
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2022 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду