Ірина Бекешкіна: Ми не можемо написати заголовки за всіх журналістів

00:00,
28 Грудня 2012
1997

Ірина Бекешкіна: Ми не можемо написати заголовки за всіх журналістів

00:00,
28 Грудня 2012
1997
Ірина Бекешкіна: Ми не можемо написати заголовки за всіх журналістів
Директор «Демократичних ініціатив» Ірина Бекешкіна коментує некоректну інтерпретацію ЗМІ соціологічних даних фонду. 

«Іноді відчуваєш повний відчай і велике бажання ніколи більше не влаштовувати прес-конференцій і не спілкуватися з журналістами – писати тихенько статті і публікувати у наукових журналах. ... Читаю, як ЗМІ подає наші сьогоднішні дані з прес-конференції. Сайт «Лівий берег», заголовок: «Более 40% украинцев хотят жить при диктатуре». Нічого собі, а? А у тексті насправді от що: «24% украинцев считают, что при определенных обстоятельствах авторитарный режим может быть лучше демократического, а для 17% это не имеет значения. ... Заголовки новин у ЗМІ з нашої пресс-конференції суціль однакові: «Янукович майже на 10% випереджає Тимошенко у президентських рейтингах». Та почитайте власний текст – йдеться про перший тур, причому Янукович від влади один, а опозиціонерів аж четверо – Тимошенко, Кличко, Яценюк, Тягнибок, і у сумі вони набирають 36%, а у Януковича – 22%. Тобто – реальний висновок з цих даних – що у разі проведення чесних виборів зараз пролетів би Янукович у другому турі, точно – пролетів би. Так само як опозиція перемога сумарно перемогла за партійними списками, так само у другому турі кандидат від опозиції (навіть не важливо – єдиний чи той, хто вийде у другий тур, аби не чубилися між собою) з великою вірогідністю (принаймні зараз) переміг би Януковича. От про що ці дані, а не про те, що Янукович на 10% випереджає Тимошенко, де у списку крім неї ще 3 опозиціонерів. От і думаю – а чи є сенс взагалі працювати для ЗМІ, якщо результати нашої співпраці настільки плачевні?», – написала у четвер в своєму Facebook Ірина Бекешкіна.

Про диктатуру в опитуванні мова не йшла – і не зрозуміло, чому соціологічні дані були інтерпретовані саме таким чином, відзначила соціолог у коментарі «Телекритиці».

«Про диктатуру взагалі не шлося, навіть слова «диктатура» там не було. Чому диктатура? Я розумію, що це «хльостський» заголовок, це з розряду жовтої преси. Але просто давати неправильно заголовки... хоча в тексті зовсім не про те йдеться. І чому мене це обурило – тому що, я дивлюся, хоча в тексті все викладено правильно, але дискусії йдуть навколо заголовку: чи справді у нас така «диктатура»... і чому українці так схильні до «диктатури». Хоча насправді ніякої схильності до диктатури наші результати не показують: 47% все ж таки підтримують демократію, менше тих, хто згодні на авторитаризм, решта це «пофігісти», їм взагалі не важливо, – але це не значить, що вони хочуть диктатури», – підкреслила пані Бекешкіна.

На питання, чи це – перший випадок, коли соціологічні дані фонду трактуються некоректно соціолог зауважила: «Ні, це час від часу буває. Це – зовсім не перший випадок, абсолютно не перший».

«Ми, здається, вже так даємо наші результати, що тільки бери копіюй-ставляй і усе. Але ж заголовки ми не можемо за всіх написати, правда?», – додала вона.

Фонд «Демократичні ініціативи», нагадала Бекешкіна, проводив тренінги для журналістів, зокрема, «Як правильно розуміти та використовувати результати соціологічних опитувань», також на сайті фонду опубліковано підручник «Опитування громадської думки. Посібник для журналістів».

«Ми організовували навчання журналістів під час виборчної кампанії, і досить успішно і в різних містах, але журналістів багато, це по-перше. Потім, у нас опубліковано підручник на нашому сайті. Я розумію, що, на жаль, в журналістській освіті у нас цього немає. Бо навчити цьому досить просто. Журналісти або не розуміють, або просто думати не хочуть», – резюмувала директор «Демократичних ініціатив».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
«ЛІГАБізнесІнформ»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду