Вікторія Сюмар: Зараз вдалий період для рестарту Комісії з журналістської етики
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Вікторія Сюмар: Зараз вдалий період для рестарту Комісії з журналістської етики
У круглому столі взяли участь представники галузевих асоціацій, громадських організацій, журналісти та медіаексперти. Обговорювали механізми саморегулювання журналістів в Україні, впровадження етичного кодексу у роботу ЗМІ, необхідні зміни у роботі Комісії з журналістської етики.
Про іноземний досвід у сфері саморегулювання розповідали Стівен Віттл, колишній Голова Комітету із стандартів телерадіомовлення та Контролер редакційної політики BBC (Великобританія) та Звіад Корідзе, Президент Хартії журналістської етики (Грузія).
Вікторія Сюмар зазначила, що зараз спостерігається таке явище як псевдожурналістика: «Останні історії зі Скачком, Джангіровим та іншими – це ж не просто їх окрема група, це активна інформаційна кампанія, зокрема сайти «Полеміка», «Антифашист», «Ревізор». Влада довго думала, як можна відповісти на активність громадських середовищ і вона придумала явище, яке можна назвати псевдожурналістикою. Коли немає фактів, лише суцільна брехня, але це йде під виглядом журналістських матеріалів».
На думку пані Сюмар, така ситуація є обурливою для багатьох журналістів і в той же час є викликом для них: «Це та ситуація, коли можна сказати: якщо ти хочеш називатися журналістом, а не сприйматися як псевдожурналіст, то треба заявити, що ти прагнеш інших стандартів, а ці стандарти мусять мати свого арбітра. Зараз якраз можна робити рестарт комісії з журналістської етики».
Вона додала, що Комісії важливо співпрацювати з галузевими громадськими організаціями та можна укласти угоду: наприклад, щоб такі організації надавали правовий захист лише тим журналістам, які дотримуються стандартів. «Якщо ти порушуєш принципи і стандарти, то ти не маєш права на отримання сервісів – навчальних заходів чи права на захист. Тобто якщо є рішення Комісії про порушення стандартів, то тобі не будуть допомагати – це потрібно, щоб людина розуміла покарання».
Детальніше про круглий стіл «Перспективи саморегулювання роботи журналістів та редакцій» читайте найближчими днями на MediaSapiens