Група журналістів єгипетського підрозділу Al Jazeera залишила канал

00:00,
9 Липня 2013
1080

Група журналістів єгипетського підрозділу Al Jazeera залишила канал

00:00,
9 Липня 2013
1080
Група журналістів єгипетського підрозділу Al Jazeera залишила канал
Декілька журналістів звільнилися з єгипетського філіалу Al Jazeera, звинувативши керівництво у формуванні редакційної політики на підтримку ісламістів. Про це 8 липня повідомляє Agence France-Presse.

За даними «ИТАР-ТАСС», канал залишили шість кореспондентів. В інтерв’ю єгипетському каналу ONTV журналісти повідомили, що керівництво Al Jazeera змушувало їх транслювати єгипетські події зі зміненими акцентами, підриваючи таким чином «авторитет батьківщини і армії».

Минулого тижня прокуратура Єгипту розпорядилася заарештувати голову каїрського бюро Al Jazeera Абдельфаттаха Фаїда (Abdelfattah Fayed), звинувативши його в порушенні громадського порядку і створенні загрози національній безпеці країни. Мовлення каналу 3 липня (після того, як армія оголосила про відставку президента Мухаммеда Мурсі (Mohamed Morsi) і призначила тимчасовим головою держави голову Конституційного суду Адлі Мансура (Adli Mansour), було розцінено єгипетською владою як підбурювання до насильства.

Військова поліція провела серію обшуків в офісі єгипетського підрозділу Al Jazeera Misr. Керівнику офісу було пред’явлено звинувачення у здійсненні мовленні супутникового каналу на єгипетській території без наявності відповідної ліценції.

Після революції 2011 року, коли свою посаду залишив президент Хосні Мубарак (Hosni Mubarak), офіс Al Jazeera в Каїрі закривався за рішенням військової влади, в тому числі і за трансляцію недостовірних матеріалів про події в Єгипті.

Al Jazeera неодноразово звинувачували у тенденційному висвітленні єгипетських подій на користь «Братів мусульман». Як відзначає агентство «ИТАР-ТАСС», і зараз, після масових протестів проти влади ісламістів 30 червня, катарська телемережа приділяє максимальну кількість ефірного часу репортажам з райому мечеті Рабіа-аль-Адауія, що стала форпостом «братів», і практично не висвітлює діяльність опозиціонерів.

У понеділок журналістам Al Jazeera довелося залишити прес-конференцію представників військових сил Єгипту, присвячену загибелі 54 осіб, головним чином – прихильників Мухаммеда Мурсі, вбитих під час розгону демонстрації побизу казарм Республіканської гвардії в єгипетській столиці, повідомляє Russia TodayЗалишити прес-конферецію від журналістів вимагав один з їхніх колег, і представники Al Jazeera змушені були залишити приміщення під схвальні вигуки інших учасників.

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
©Andre Pain, European Pressphoto Agency.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2022 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду