Міхаїл Саакашвілі звинуватив суспільне мовлення Грузії в цензурі

00:00,
23 Серпня 2013
797

Міхаїл Саакашвілі звинуватив суспільне мовлення Грузії в цензурі

00:00,
23 Серпня 2013
797
Міхаїл Саакашвілі звинуватив суспільне мовлення Грузії в цензурі
20 серпня президент Грузії Міхаїл Саакашвілі заявив, що суспільний мовник Грузії Georgian Public Broadcaster помітно урізав велике інтерв'ю, яке він дав «Першому каналу» GPB. Представники каналу вважають звинувачення безпідставним.

На думку Саакашвілі, причиною урізання, є те, що деякі епізоди могли б не сподобатися президенту РФ Володимиру Путіну та прем'єр-міністру Дмитру Медведєву. Також президент підкреслив, що цензурування першої особи держави є безпрецедентним явищем.

«Я дав велике інтерв'ю "Першому каналу" GPB у пам'ять про п'яту річницю війни з Росією, але всі мої різкі заяви, які могли б не сподобатися Медведєву і Путіну, вирізали. Ніхто ніколи не провадить цензуру першої особи країни, коли вона висловлює свою думку через телебачення. А в Грузії це було зроблено, і я був здивований тим, що побачив», – заявив Міхаїл Саакашвілі.

Саакашвілі закликав телекомпанії Грузії до відкритості та плюралізму, підкресливши, що при ньому було відкрито багато телеканалів.

«Я сприяв розвитку телебачення. Вважаю, що чим більше телекомпаній у країні, тим ширший спектр думок, поглядів і т.д.», – зазначив він.

Президент торкнувся теми закриття «9 телеканалу», зазначивши, що він був створений прем'єр-міністром Бідзіною Іванішвілі, щоб показати скандальні тюремні кадри, що були постановкою Володимира Бедукадзе.

«Саме це було метою створення цього каналу, але це його [Б. Іванішвілі] право, і думаю, що все одно має бути якомога більше телекомпаній, адже мул осяде – і залишиться істина», – сказав він.

Керівник прес-служби GPB Софо Мосідзе назвала заяву Саакашвілі безпідставною. За її словами, спочатку була домовленість про 15-хвилинне інтерв'ю з президентом, потім хронометраж був збільшений до 50 хвилин, а в ефір вийшла остаточно змонтована версія тривалістю 46 хвилин.

«Безпідставно говорити про те, що ми вилучили фрази, які не сподобалися б Медведєву», – заявила Софо Мосідзе.

Джерело: Грузія Online

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Associated Press/Shakh Aivazov
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду