Близько 15 000 користувачів Facebook поширили фейкову новину про розіграш квартири у Києві

00:00,
8 Січня 2014
2069

Близько 15 000 користувачів Facebook поширили фейкову новину про розіграш квартири у Києві

00:00,
8 Січня 2014
2069
Близько 15 000 користувачів Facebook поширили фейкову новину про розіграш квартири у Києві
Facebook-сторінка «Жить в Киеве» за неповні три доби свого існування набрала 15 тисяч лайків. Приблизно стільки ж користувачів поширили несправжню новину про розіграш квартири у Києві, якої насправді не існує. Про це повідомляє онлайн-видання ain.ua.

Вранці 6 січня на Facebook-сторінці «Жить в Киеве» опублікували повідомлення про акцію-розіграш. Людям пропонували поділитися новиною на своїй сторінці, підписатися на паблік «Жити в Києві» та взяти участь у лотереї. Люди нібито мали можливість виграти квартиру-студію площею 28 квадратних метрів у новобудові на Оболоні. Переможця обіцяли визначити 8 березня.

Водночас чимало Facebook-користувачів звернули увагу, що на сторінці не вказані жодні контактні дані організаторів акції. Немає також жодних юридичних подробиць, які зазвичай зазначають великі компанії у таких випадках. Журналіст ain.ua Тимур Ворона звертає увагу, що зображення квартири можна легко знайти в Google на сайтах з планування та дизайну квартир. Фоновою світлиною сторінки «Жить в Киеве» обраний знімок житлового комплексу в Алушті. На думку журналіста, це свідчить, що конкурс несправжній, а сторінка–штучно розкручена.

Аналогічну сторінку під назвою «Жить в Москве» 6 січня створили Росії. Але там зображенням «акційної квартири» поділилося лише 138 користувачів.

На думку адміністраторів популярної спільноти Типичный Киев, несправжні розіграші часто використовуються для популяризації нових сторінок. За однією із версій, згодом паблік «Жить в Киеве» може використовуватися для поширення міських новин або ж просто стати клоном спільноти Типичный Киев.

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
facebook.com/pages/Жить-в-Киеве/254028528099442
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2023 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду