У США у виданнях для афроамериканців не будуть розміщувати антитютюнову рекламу
У США у виданнях для афроамериканців не будуть розміщувати антитютюнову рекламу
Її транслюватимуть по телебаченню, розмістять у 35 газетах та їх веб-сайтах.
До списку друкованих видань, у кожному недільному або п’ятничному номері яких має бути антитютюнова реклама на цілу шпальту, потрапили такі відомі видання як Wall Street Journal, Washington Post, New York Times, низка найтиражніших газет окремих штатів та преса для іспаномовного населення, рекламу у якій буде перекладено іспанською.
Однак у цьому списку немає жодного видання для афроамериканців. Це обурило Національну асоціацію видавців газет (National Newspaper Publishers Association, NNPA), до якої входить близько 200 видань для чорних.
«Ми шоковані і глибоко розчаровані тим, що Міністерство юстиції, фундація Tobacco-Free Action і тютюнова індустрія погодили і підписали план реклами, який абсолютно нехтує інтересами афроамериканської спільноти. Існують задокументовані докази, що тютюнова індустрія запускала таргетовані рекламні кампанії, орієнтовані саме на афроамериканське населення. Сумно, що індустрія, яка в минулому використовувала нашу спільноту для збування шкідливої для здоров’я продукції, продовжує нехтувати нами й зараз, ігноруючи наші видання у той час, як перед рештою американського суспільства вони починають спокутувати провину», – заявив президент NNPA Кловс Кембел (Cloves C. Campbell) у коментарі виданню Atlanta Daily World.
Журналісти Atlanta Daily World на підтвердження цих слів цитують документ громадського руху Tobacco-Free Kids, який містить детальний аналіз стратегії тютюнової індустрії щодо популяризації куріння серед афроамериканського населення, написаний на основі оприлюднених за рішенням суду внутрішніх документів виробників сигарет.
«За останні тридцять років тютюнова індустрія зробила багато, аби завоювати афроамериканську спільноту. Завдяки дослідженню ринку та агресивній рекламі, галузь успішно завоювала споживачів у цій групі населення. “Інвестиції” індустрії в неї виявилися руйнівними – рівень смертності від хвороб пов’язаних з курінням серед афроамериканців є найвищим порівняно зі всіма іншими етнічними чи расовими групами США», – зазначають у документі, посилаючись на звіт Генерального лікаря США від 1998 року щодо смертності від куріння серед різних груп населення.
Незадоволений ситуацією і Джим Вінстон (Jim Winston), виконавчий директор Національної асоціації власників мовників для афроамериканського населення (National Association of Black Owned Broadcasters).
«Здоров’я афроамериканців непропорційно постраждало завдяки рекламним кампаніям тютюнових компаній. Саме тому "чорні" ЗМІ, орієнтовані безпосередньо на цю аудиторію, нині є найкращим способом донести до людей правду», – сказав він.
Пітер Хем (Peter S. Hamm), керівник відділу комунікацій фундації Tobacco-Free Action, пояснив, що ЗМІ, у яких буде розміщено рекламу, визначала суддя Гледіс Кеслер (Gladys Kesseler) і він не знає, чим керувалася вона, укладаючи цей список. Більш того, його було оприлюднено ще у серпні 2006 року.
Таке пояснення представників афроамериканської спільноти не вдовольняє. Тож і Кловс Кембел, і Джим Вінстон збираються звертатися у Міністерство юстиції з проханням додати до списку ЗМІ для розміщення антитютюнової реклами і видання для афроамериканців. Якщо це не спрацює, вони обіцяють вжити більш рішучих заходів.
«Якщо наші видання недостатньо гарні для розміщення антитютюнової реклами, то їхні нетютюнові товари недостатньо гарні для того, аби ми їх споживали», – заявив Кембел.
Більше прикладів різнопланової реклами сигарет, орієнтованої на афроамерианське населення, можна знайти на сайті Стенфордського університету. Ілюстрації наведені у новині, взяті звідти.
Джерело: Atlanta Daily World