Співачка Бйорк розкритикувала музичних журналістів за сексизм
Співачка Бйорк розкритикувала музичних журналістів за сексизм
Як розповіла співачка у своєму пості, на минулих вихідних вона відіграла два діджей-сети на фестивалі Night Festival в Техасі разом з іншими музикантами. «Я знаю, що я виступаю як діджей менше року і багато людей ще не звикли до мого стилю роботи. І я вдячна моїм прихильникам, які дали мені можливість вирушити в цю музичну подорож... Але деякі ЗМІ не змогли вкласти це у своїй голові», - написала Бйорк. За її словами, медіа написали, що у її виступі не було власне «виконання» і що сама Бйорк «ховалася» за пультом.
«А мої колеги-чоловіки, виходить не ховалися. І я думаю, що це сексизм. Який в кінці цього бурхливого року не є тим явищем, якому я дозволю прослизнути непоміченим, тому що ми всі заслуговуємо на максимальні зміни в цій революційній енергії, в якій ми в даний час перебуваємо», - пише співачка. Бьорк впевнена, що подібне відбувається тільки коли дівчина вирішує писати музику, а не співати про «чоловіків і стосунки».
«Жінкам в музиці можна співати про свої хлопців. Якщо вони вирішують складати пісні про атоми, галактики, активізм або створювати багаторівневий математичний біт, замість того, щоб писати про стосунки, то усе, що вони отримують у відповідь - це критика. Журналістам відразу починає здаватися, що чогось бракує. Наче наша мова - це тільки емоції», - розкритикувала журналістів Бьорк.
За її словами, якщо жінки не оголюють груди або не пишуть слізні вірші про хлопців і дітей, то цим вони ніби обманюють публіку. Разом з тим чоловікам дозволено писати на будь-які теми, від історії до фантастичних оповідань.
«Я відчуваю, що зміни вже близько. Давайте зробимо 2017 рік тим роком, коли ми повністю зробимо перетворення. Право на різноманітність для всіх дівчат! », - завершила своє послання Бьорк.
Нагадаємо, в Україні цього року була відкрита база експерток для журналістів «Спитай жінку». Команда проекту відзначила, що жінки залишаються невидимими в медійному полі або ж не залучаються в якості експертів у темах економіки та політики. Також MediaSapiens писав про сексизму висвітленні Олімпіади-2016: багато журналістів використовують сексистські висловлювання, акцентуючи увагу не на видатних здібностях спортсменок, а на їхній зовнішності та порівнюючи їхні досягнення з досягеннями чоловіків.