Режисер Олександр Сокуров написав Путіну відкритого листа на захист телеканалу «Дождь»
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Режисер Олександр Сокуров написав Путіну відкритого листа на захист телеканалу «Дождь»
Режисер, який саме працює над фільмом про Другу світову, порівнює свою країну із полем бою, щоправда політичним.
«Наші спільні сили спрямовані не на силы направлены не на відновлення свого господарства, промисловості, не на відповіді на політичні запитання міжнаціональних відносин і зовсім не на розвиток культури великих та малих міст, культури села», – пише Сокуров.
За його словами, федеральні канали натомість закликають до дискримінації та насильства. «Інакшість офіційно визнається злочином», - пише режисер.
Він висловлює сумнів, що відключення телеканалу «Дождь» здійснювалося за прямою вказівкою президента. Звертаючись до Путіна, просить його покарати операторів, які це робили. В іншому випадку «вони ще не таке натворять від Вашого імені», попереджає режисер.
Олександр Сокуров закликає Путіна цінувати «Дождь» як «національне надбання», оскільки це «наймолодший творчий колектив у світі, що працює у телевізійному просторі».
Автор листа вважає, що колектив телеканалу «Дождь» помиляється через свою молодість. Скандальне запитання про блокаду Ленінграду могло поставити саме це покоління, зазначає Сокуров.
«Скільки б ми не ховалися від історичних запитань, вони віднайдуть нас – і в найбільш невідповідний момент», – каже режисер.
Він вважає дивним те, що не викликали такої реакції несмак та сцени насилля на федеральних каналах.
«Не знаю, чи буде у Вас, шановний Володимир Володимирович, час прочитати цього листа. Я ж не міг не написати. Ви — Президент моєї країни. Писати більше ні до кого, хіба що “на деревню дедушке”»,— завершує свого листа автор.
Олександр Сокуров – відомий радянський та російський режисер документального й художнього кіно, народний артист РФ, лауреат численних премій. Автор фільмів «Дні затемнення», «Батько і син», «Російський ковчег», «Олександра», «Фауст», «Бесіди з Солженіциним», «Соната для Гітлера» та ін. 1995 року рішенням Європейської кіноакадемії його включили до ста найкращих режисерів світового кіно всіх часів.