Інститут національної пам’яті відреагував на висловлювання Сакена Аймурзаєва про Симона Петлюру

Інститут національної пам’яті відреагував на висловлювання Сакена Аймурзаєва про Симона Петлюру

14:15,
22 Жовтня 2015
5196

Інститут національної пам’яті відреагував на висловлювання Сакена Аймурзаєва про Симона Петлюру

14:15,
22 Жовтня 2015
5196
Інститут національної пам’яті відреагував на висловлювання Сакена Аймурзаєва про Симона Петлюру
Інститут національної пам’яті відреагував на висловлювання Сакена Аймурзаєва про Симона Петлюру
Автори:
Після звернення слухача «Радио Вести» щодо образливого висловлювання ведучого Сакена Аймурзаєва в бік постаті Симона Петлюри, Український інститут національної пам’яті (УІНП) порадив радіостанції присвятити історичному персонажу одну з наступних програм.

Редакція MediaSapiens отримала копію листа слухача радіостанції Олега Шикана, який поскаржився до УІНП та Комісії з журналістської етики на ранкову програму Сакена Аймурзаєва від 6 вересня, де ведучий розпорядився вимкнути з ефіру слухача з Харкова, який цитував Симона Петлюру.

У відповідь на скаргу пана Шикана УІНП звернувся до редакції «Радио Вести» з пропозицією присвятити Симонові Петлюрі одну з програм. В ефірі свого авторського шоу «Максимум мнений с Сакеном Аймурзаевым» 1 жовтня пан Аймурзаєв зачитав листа від УІНП, який пов’язує негативну реакцію журналіста на постать Симона Петлюри з недостатньою поінформованістю, а також міфами і стереотипами щодо цієї постаті, нав’язаними радянською пропагандою.

«Вважаємо за доцільне одну з наступних програм “Радио Вести” присвятити життю і діяльності Симона Петлюри, залучивши до обговорення професійного історика-петлюрознавця», - запропонували в УІНП.

У відповідь на лист УІНП та скаргу Олега Шикана, Сакен Аймурзаєв під час ефіру сказав: «Шановний товариш Шикан. Я Симона Петлюру дуже люблю і поважаю як видатного публіциста, в першу чергу. Цікаво, чи читали ви його роботи? Якщо ні, дуже рекомендую. Він дуже яскрава і талановита людина. Моє ставлення до Директорії і того, як він нею керував…Я вважаю, що він багато в чому причина трагедії».

Водночас під час ефіру ведучий декілька разів назвав Олега Шикана «стукачем», наприклад: «Мій відданий слухач і досвідчений стукач».

Олег Шикан, який має журналістську освіту, але працює в іншій сфері, у коментарі «Телекритиці» зазначив, що слово «стукач» - це «найгірша образа, яку я тільки можу уявити».

Він нагадав, що ім’я Симона Петлюри захищає закон «Про правовий статус та вшанування пам'яті борців за незалежність України у XX столітті», ухвалений 31 березня цього року.

«Я намагався звернутися в редакцію, але мій лист відправили назад. Іншим разом мені замість представника редакції подзвонив охоронець, який сказав, що я їх переслідую і щоб більше я не телефонував», - додав пан Шикан.

Олег Шикан нагадав, що ведучий «Радио Вести» уже мав скарги щодо зневажливих слів про Тараса Шевченка. Публікація про це авторства Миколи Сулими з’явилася у №33/2015 газети «Літературна Україна». Сакен Аймурзаєв в ефірі від 1 жовтня розповів, що йому писали з Інституту літератури, Академії наук та Інститута Шевченка через те, що він образив пам'ять Кобзаря своїм іронічним ставленням до нього.

«Громадянин Росії, блискучий журналіст, талановитий та яскравий, вважає за можливе ставите на місце громадян нашої країни. Це потребує реакції. Не злої, доброзичливої, але реакції», - вважає пан Шикан. І він, відповідно, звернувся до Комісії з журналістської етики.

Автор листа також додав, що раніше «Радио Вести» надавало ефір для висвітлення певних тем після звернень українських установ, проте цього разу такого не сталося.

MediaSapiens звернувся по коментар до Сакена Аймурзаєва, який відповів, що все сказав під час ефіру. Чи буде «Радио Вести» присвячувати окрему програму Симонові Петлюрі - він під час ефіру не повідомляв.

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
perspekt.org.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2022 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду