Працюючи у міжнародному ЗМІ, треба забути, що ти українець – журналіст France-Presse Дмитро Горшков

Працюючи у міжнародному ЗМІ, треба забути, що ти українець – журналіст France-Presse Дмитро Горшков

00:00,
24 Липня 2014
2632

Працюючи у міжнародному ЗМІ, треба забути, що ти українець – журналіст France-Presse Дмитро Горшков

00:00,
24 Липня 2014
2632
Працюючи у міжнародному ЗМІ, треба забути, що ти українець – журналіст France-Presse Дмитро Горшков
Працюючи у міжнародному ЗМІ, треба забути, що ти українець – журналіст France-Presse Дмитро Горшков
Про особливості висвітлення українсько-російського конфлікту у Agence France-Presse розповів кореспондент київського бюро Дмитро Горшков, під час тренінгу з кібер-безпеки, який 23-го липня провела МГО «Інтерньюз-Україна».

 «Робота в міжнародному ЗМІ додає певної пікантності. Ти маєш забути, що ти українець, особливо у такий складний час -  фактично, маєш вивернути собі мозок і дивитись на всю ситуацію як з іншої планети», - сказав Дмитро Горшков. Об’єктивне висвітлення означає, що потрібно безпристрасно подати точки зору усіх сторін конфлікту, навіть якщо з суб’єктивної точки зору ти підтримуєш позицію однієї сторони.

Горшков зазначив, що це дуже важко, але цього потрібно прагнути, оскільки такими є вимоги формату і правила роботи. «Це тісно пов’язано з вашою репутацією. Якщо ви візьмете якийсь коментар, інтерв’ю або просто напишете текст , і редактор побачить, що заангажований, то ризикуєте довірою і репутацією».

Щоб досягнути максимальної об’єктивності під час висвітлення конфліктів, агентство France Presse прагне до того, аби у більшості випадків авторами матеріалів були журналісти третіх країн – тобто у даному випадку, не з України   і Росії. На місці воєнних дій, як розповів Горшков, зараз працюють здебільшого не українські журналістиі, і ще більша кількість кореспондентів приїхали після краху Боїнга-777.    

Окрім очевидних випадків маніпуляцій від росіян, вистачає маніпуляцій і від українських органів влади, але українські ЗМІ не завжди їх помічають, розповів Дмитро Горшков. Наприклад, це заяви Владислава Селезньова про те, що українські військові знищили велику кількість терористів – 300, 500, 600 осіб. «Українські ЗМІ подавали ці заяви беззастережно, а мої  іноземні колеги піддавали сумніву, оскільки наші кореспонденти прочесали там всю територію, але не знайшли тіла», - зазначив Дмитро.

Він додав, що для агентства важливо, аби власний кореспондент підтвердив таку інформацію, тобто те, що він бачив на власні очі.  Те саме стосується заяв українських представників, що терористи обстрілюють житлові квартали для картинки російських ЗМІ. «Оскільки це дуже складно перевірити, то міжнародні ЗМІ схильні до того, щоб не повідомляти такі заяви», - розповів Горшков.

Він розповів, що заради правдивих репортажів з місць воєнних дій, у великих закордонних ЗМІ є практика «embedded journalism» («вбудована журналістика»). Це означає, що журналіст «вбудовується» у військові підрозділи і супроводжує їх весь час. Він має вільний доступ до солдатів та командирів, може отримувати оперативні коментарі, при цьому підписується договір, в якому журналісту даються і гарантії безпеки. У той же час на нього накладається низка обмежень, зокрема щодо нерозголошування секретної інформації. «В Україні такої практики немає, в першу чергу через стан армії, він такий, що зараз не до журналістів», - зауважив Дмитро Горшков.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: novomedia.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду