Сергій Костинський: Необхідно створити методологію моніторингу мови ворожнечі в Україні
Сергій Костинський: Необхідно створити методологію моніторингу мови ворожнечі в Україні
Про це він сказав під час експертного семінару «Протидія мові ненависті та ворожнечі: міжнародні стандарти та рішення на національному рівні» у Києві. Захід організовано в рамках програми Ради Європи «Впровадження європейських стандартів в українському медійному середовищі» за фінансування Уряду Канади.
«Зараз відбувається ренесанс мови ворожнечі в Криму», - вважає Сергій Костинський. За його словами, у кримських ЗМІ впродовж років можна було бачити мову ворожнечі, зокрема, на адресу кримських татар. У ЗМІ про них поширювалися міфи, і відбувалося це з фактичної згоди місцевої влади, вважає він.
Після анексії Криму мова ворожнечі посилилася, пояснює експерт. Вона, по-перше, віддзеркалює меседжі російської пропаганди, а по-друге, намагається представити кримських татар як споживачів.
«Сьогодні необхідно розробити методологію моніторингу мови ворожнечі в Україні, - наголосив Сергій Костинський. - Важливо фіксувати випадки мови ворожнечі на окупованих територіях, треба розуміти, які місцеві ЗМІ порушують етичні стандарти».
Учасники конференції підкреслювали, що мова ворожнечі існує не лише у тих медіа, які поширюють російську пропаганду, але й у багатьох українських ЗМІ. Йдеться передусім про матеріали про тимчасових переселенців, жителів Донбасу та Криму.