Програму Познера піддали цензурі
Володимир Познер у своїй промові звернув увагу на те, що російські політики й дипломати розкритикували Таїланд за видачу Віктора Бута США, водночас саме в Росії жорстоко поводилися з ув'язненими. Як приклад він навів хворого на СНІД колишнього топ-менеджера «ЮКОСа» Василя Алексаняна, який із цим діагнозом сидів у СIЗО, колишнього юриста цієї компанії Світлану Бахміну, яка будучи вагітною, перебувала в колонії й не могла побачитися з дочкою, колишнього юриста Hermitage Capital Сергія Магнітського, який помер у СІЗО.
«Коли світ бачить, як у Росії поводяться з людьми, чия провина не доведена, поводяться не те що не по-людськи, а вкрай нелюдяно, чи слід дивуватися не зовсім коректному – або навіть зовсім некоректному – поводженню у світі з російськими громадянами. І питання: коли ми самі жорстоко поводимося зі своїми громадянами, чому не чути голосів протесту з боку того самого Жириновського та інших?» – звернувся Познер до телеглядачів.
Саме цього прощального звернення не виявилося в записі програми, яку випустили в ефір. Володимир Познер заявив виданню, що єдиною людиною, хто міг наказати вирізати щось із його передачі, є керівник Першого каналу Костянтин Ернст. Сам Ернст ситуацію не прокоментував.
Передача «Познер» виходить із 2008 року. До цього звернення Познера вирізали лише один раз – 17 травня 2010 року. Тоді ведучий задавався питанням, чому національну жалобу оголошують тільки в тому випадку, якщо кількість загиблих перевищує сто осіб. Приводом для такого питання, очевидно, була аварія на шахті «Распадская», у результаті якої загинули 73 гірника. Жалоба була оголошена лише в Кузбасі.
Медіаграмотність за матеріалами Деньги