Китай заблокував доступ до Wikileaks
Окрім самого сайту влада закрила доступ до більшості повідомлень на тему Wikileaks китайською мовою. Офіційним приводом для блокування, за версією китайського МЗС, стало небажання Пекіна псувати стосунки між Китаєм і США. Китайська сторона послалася на попередження Держдепартаменту США про те, що опубліковані Wikileaks матеріали можуть стати на перешкоді відносинам американських дипломатів «з союзниками в різних точках земної кулі».
При цьому, як пише Computerworld, найбільш вірогідною причиною запровадження цензури щодо Wikileaks стала публікація документів, у яких йдеться про причетність влади Китаю до хакерських атак на сервери Google, а також на сайти Далай-лами, американських бізнесменів і держчиновників.
Документи ілюструють конфлікт між Google і офіційним Пекіном, який загострився на початку 2010 року після спроб невідомих хакерів зламати поштові акаунти китайських правозахисників і журналістів на Gmail. Служба безпеки Google встановила, що зламування здійснювалося з IP -адрес, зареєстрованих в Китаї. Загострення мало не призвело до повного залишення Google китайського ринку, проте ліцензію компанії все ж було подовжено.
Крім того, серед джерел виявилися матеріали, згідно з якими Китай підтримує ідею об'єднання Північної і Південної Кореї в одну державу навколо Сеула. Ця позиція була розцінена багатьма як зрада китайською стороною своїх північнокорейських союзників: КНР і КНДР є одними з небагатьох держав у світі, що офіційно сповідують комуністичну ідеологію.
Чергова порція секретних документів була опублікована Wikileaks 28 листопада 2010 року. До неї увійшло близько 250 тис. звітів і депеш, складених американськими дипломатами, які працюють в різних країнах світу.
Медіаграмотність за матеріалами Gorod.lv