Генеральний директор Бі-бі-сі: принцип безсторонності в журналістиці застарів
Генеральний директор Бі-бі-сі: принцип безсторонності в журналістиці застарів
Таку думку висловив під час публічної дискусії генеральний директор Британської телерадіомовної компанії (Бі-бі-сі) Марк Томпсон, повідомляє The Guardian.
Керівник Бі-бі-сі вважає, що монополія громадських мовників – Бі-бі-сі, ITV та Channel 4 – у британському телевізійному просторі втрачає сенс із огляду на конкуренцію між телебаченням та інтернетом. «Раніше монополія безсторонніх мовників на телебаченні була логічною, - сказав Марк Томпсон. – Але майбутнє за правом вибору. Чому громадськість не може чути та бачити – так само, як зараз читає в інтернеті, - ширший спектр суб’єктивних журналістських думок та самостійно визначати свою позицію на їх основі?».
На його думку, з аналогією з полемічними телепрограмами, що віддавна існують на Бі-бі-сі та Channel 4, можуть з’явитися полемічні телеканали, кожен із яких має певну позицію. Адже в США Fox News, що сповідує чітко артикульовані політичні погляди, виграє рейтингову боротьбу в CNN. Разом із тим, на переконання Томпсона, поява таких каналів не матиме наслідків, які можна спостерігати в Америці – навпаки, суб’єктивна журналістика лише посилить довіру до безсторонніх громадських мовників. Проте останнім слід відмовитись від монополії на інформаційне мовлення.
Він уточнив, що, хоча й не закликає до відмови від принципів безсторонності Бі-бі-сі, однак певні погляди, які дотепер вважалися «екстремальними», можуть і повинні звучати в ефірі теле- і радіостанцій корпорації. За його словами, Бі-бі-сі завжди «нервово» ставилась до дискусій із таких тем, як іміграція та європейська політика, однак тепер надаватиме більше можливостей для обговорення «екстремальних та радикальних» думок, які колись можуть стати загальноприйнятими.
Томпсон також зізнався, що подібні ідеї вже висловлював медіамагнат Руперт Мердок. Зокрема, він пропонував SkyNews наслідувати Fox News, однак наштовхнувся на опір редакторів каналу.
Позиція, висловлена Марком Томпсоном, заскочила його колег зненацька. «Я дещо здивований», - так відреагував на пропозицію генерального директора щодо регуляторної лібералізації політичний редактор Бі-бі-сі Нік Робінсон.
"Медіаграмотність"