Суд визнав Бі-бі-сі винною у дискримінації телеведучої за віком

00:00,
12 Січня 2011
1405

Суд визнав Бі-бі-сі винною у дискримінації телеведучої за віком

00:00,
12 Січня 2011
1405
Суд визнав Бі-бі-сі винною у дискримінації телеведучої за віком
53-річна Міріам О’Рейлі повернеться в ефір.

Британський суд визнав керівництво телерадіокорпорації Бі-бі-сі винним у дискримінації ведучої Міріам О'Рейлі (на фото) за віком, повідомляє The Guardian.

 

53-річну ведучу програми про життя за містом Countryfile на каналі ВВС 1 звільнили у листопаді 2008 року, замінивши на двох молодших ведучих. Рішення було мотивоване прагненням «освіжити» програму. О’Рейлі, яка працювала на Бі-бі-сі 25 років, звернулась до суду із позовом щодо вікової, забороненої ухваленим 2006 року законом, а також статевої дискримінації і знущання.

 

У ході процесу керівництво каналу наполягало на тому, що звільнення було пов'язане з перенесенням програми на прайм-тайм неділі, через що були залучені ведучі з праймовим досвідом, одначе це твердження виявилось неправдивим. Суд також не прийняв аргумент щодо необхідності залучати аудиторію шоу молодшими обличчями, а також зауважив, що критерії прийняття рішення про звільнення ведучої не були задокументовані. Виявилось, що керівництво вказувало ведучій на її зморшки «у світлі майбутнього поширення телебачення високої чіткості», пропонувало їй пофарбувати сиве волосся та зробити омолодження обличчя.

 

Суд визнав Бі-бі-сі винною у віковій дискримінації та знущанні, не підтвердивши звинувачення у статевій дискримінації. «Ми не маємо сумніву щодо того, що жінки старшого віку у сфері телебачення і радіомовлення перебувають у невигідному становищі, - йдеться у рішенні суддів. – Але, позаяк ми з’ясували, що вирішальним чинником для ухвалення рішення про звільнення був саме вік, ми не бачимо в цьому випадку статевої дискримінації». Сума компенсації, яку корпорації доведеться виплатити, може становити до 150 тисяч фунтів стерлінгів.

 

Ведуча має намір продовжувати співпрацювати з Бі-бі-сі. «Рішення позиватися проти Бі-бі-сі було непростим, адже я люблю цю компанію і вважаю її однією з найкращих у світі. Одначе до мене ставились несправедливо через мій вік, тому, хоч як тяжко й боляче було звертатись до суду, це був правильний крок. Я зробила це, бо хотіла працювати на Бі-бі-сі, і була вражена тим, що вони перепросили мене та готові повернути мені роботу. Одначе проблема вікової дискримінації у візуальних медіа – не лише Бі-бі-сі, але й в усій індустрії, - далека від вирішення», - сказала О’Рейлі.

 

Її адвокат, Камілла Палмер, висловила сподівання, що цей випадок стане уроком для всіх мовників, які мають зрозуміти, що «журналістів, ведучих та інших співробітників слід добирати за їхніми здібностями, а не віком». Ставлення до цієї історії в медійному середовищі Британії неоднозначне. «Ведучі не можуть працювати довічно», - цитує газета The Guardian одного з топ-менеджерів телеканалів.

 

Згідно з дослідженням Skillset, лише 10% жінок, які працюють на британському телебаченні, досягли віку 50 років, тоді як половині ще не виповнилось 35%. Водночас, опитування телеглядачів свідчать про те, що вони прагнуть бачити на екрані більше жінок старшого віку та «різноманітніших» телеведучих. Експерт Джин Сітон, що досліджує історію Бі-бі-сі, каже: «Ввімкніть теленовини, і ви побачите або молоду білявку, або літнього чоловіка. Такий формат. В інших програмах ви також побачите юних білявок із маленькими носиками, які повинні змушувати хлопців приклеїтись до екранів, а дівчат – заздрити їхнім сукням. Це дуже віддаляє нас від принципів людяності. І це нерозумно. Жінки починають вірити, що все в їхньому житті залежить від ботоксу».  

 

«Медіаграмотність»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду