Ведучі Top Gear образили національну гідність мексиканців

00:00,
2 Лютого 2011
1454

Ведучі Top Gear образили національну гідність мексиканців

00:00,
2 Лютого 2011
1454
Ведучі Top Gear образили національну гідність мексиканців
І цього разу не збираються перепрошувати.

Посол Мексики у Великій Британії Едуардо Медіна-Мора Ікаса чекає від Британської телерадіомовної корпорації публічних вибачень за висловлювання, що пролунали в ефірі каналу ВВС2 з вуст ведучих програми Top Gear, повідомляє The Guardian.

 

Оцінки, дані мексиканцям Ричардом Геммондом у випуску автомобільного шоу від 30 січня, посол вважає образливими та ксенофобськими. Геммонд охарактеризував мексиканців як «лінивих, безпорадних, пихатих товстунів», а його співведучі Джеремі Кларксон та Джеймс Мей додали, що мексиканська їжа є «тушкованим блювотинням». Фрази пролунали в контексті обговорення мексиканської спортивної машини Mastretta, чиї характеристики, на думку ведучих, відображають менталітет цієї нації.

 

«Ведучі програми вдалися до образливих, вульгарних і неприпустимих висловлювань, висловлюючи свою зневагу до мексиканського народу та його культури, - написав посол керівництву Бі-бі-сі. – Їхні обурливі, принизливі ксенофобські зауваження лише посилюють негативні стереотипи та упередження щодо Мексики та її мешканців».

 

Зазвичай Бі-бі-сі перепрошує за подібні вихватки своїх ведучих і застосовує проти них штрафні санкції аж до звільнення. Одначе цього разу Кларксон, який свого часу перепрошував прем’єр-міністра Великої Британії за те, що назвав його «однооким шотландським ідіотом», категорично відмовився приносити вибачення. Та ще й посміявся з мексиканського посла, який «хропів перед телевізором із пультом у руці».

 

Top Gear – один із найпопулярніших форматів Бі-бі-сі, трансльований чи адаптований у багатьох країнах світу, одначе дотепи на межі фолу, які дозволяють собі ведучі, приносять корпорації масу проблем. Програма традиційно збирає найбільшу кількість скарг глядачів, ображених неполіткоректністю та грубістю ведучих. Проти вихватки Кларксона, який обізвав Брауна «однооким шотландським ідіотом» на зйомках у Сіднеї, протестували понад 500 осіб, а також Королівський національний інститут сліпоти. Тоді ведучий перепросив за «одноокого» і «шотландського», але продовжував наполягати на «ідіоті».

 

«Хоча фривольні жарти є елементом концепції програми, гумор ніколи не виправдовує ксенофобію, - каже посол Мексики. – Це питання не смаку, а базових принципів». Бі-бі-сі підтвердила, що отримала листа від посла, одначе має намір відповісти йому приватно.

 

«Медіаграмотність»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду