ms.detector.media
28.04.2014 00:00
У квітні теленовини приділяли новій владі у 2,4 рази більше уваги, ніж опозиції. Моніторинг АУП
У квітні теленовини приділяли новій владі у 2,4 рази більше уваги, ніж опозиції. Моніторинг АУП
Увага у новинах до виборів  президента - на рівні листопада 2009 року, однак показники уваги до кандидатів значно нижче, ніж до кадидатів 2009 року.

Про це свідчать результати моніторингу теленовин за другий тиждень квітня, який сьогодні презентувала Академія Української Преси.  Дослідження здійснювалося за участі вчених Інституту соціології НАН України методом контент-аналізу новин прайм-тайму восьми провідних українських телеканалів – «Інтера», «1+1», Нового каналу, «України», СТБ, ICTV, Першого національного та TVi.

«Можемо зробити висновок, що політичних новин стало більше, випуски новин стали довше, і характер новин став більш україноцентристським», - зауважив Сергій Макеєв, завідувач відділу соціальних структур Інституту соціології НАН України. Він відзначив, що у той же час все більше новин мають конфліктний чи негативний характер: «Щоб дивитися ці всі новини, у глядача має бути досить міцна нервова система».

Позитивна риса квітневого моніторингу – значний відсоток  новин з декількома точками зору – 21% (у лютому 15%). Найбільше їх на Інтері – 29%, ТРК Україна та СТБ – по 25%. Як відзначила Наталя Костенко, завідувач відділу соціології культури і масової комунікації Інституту соціології НАН України,  такі високі показники збалансованості можна було спостерігати на початку 2005 року.

Серед політичних гравців лідерами уваги новинних програм квітня є Нова влада – 10% і Партія Регіонів – 7%. В цілому увага до представників влади у 2.4 рази більша за увагу до опозиції – 55% проти 23% (у лютому у 2 рази більша, у грудні у 2.1 рази, у листопаді у 1.6). Загалом на політичному полі з’явилося багато нових гравців, зокрема вперше зафіксовано значне збільшення колективних об’єднань, таких як партії та громадські організації. «Ситуація строката, різностороння, за нею важко спостерігати тому глядачу,  який хоче скласти картину нинішнього політичного поля», - зазначила пані Костенко.

 У новинах увага до виборів Президента складає  13% − цифра на рівні листопада 2009 року (12%). Найбільше таких повідомлень на Інтері (17%), ТРК «Україна» та ICTV (по 16%), найменше на Першому національному – 6%. Серед кандидатів у президенти найчастіше згадувалися Ю.Тимошенко, П.Порошенко та М.Добкін, однак їх показники суттєво нижче, чим у кандидатів на цей пост в 2009 р.

Загалом серед політичних персон найбільшу увагу новинні програми приділили А.Яценюку та О.Турчинову – по 8%, а також В.Януковичу – 6% (у лютому В.Януковичу (16%). У сумнівно-негативному контексті найчастіше повідомлялося про В.Януковича (76%) та О.Царьова (64%).

Щодо синхрону, то 21% – це пряма мова в ефірі членів фракції та партії ВО “Батьківщина” (у лютому 24%, у грудні 13%). Також 21% – представників Партії Регіонів (у лютому 28%, у грудні 49%). В цілому частка синхрону представників влади у 2.6 рази більша частки синхрону представників опозиції – 55% проти 21%.

Детальніше про результати моніторингу читайте на сайті MediaSapiens найближчими днями.

ms.detector.media