ms.detector.media
23.05.2014 00:00
Турецьким журналістам погрожують за висвітлення катастрофи на шахті
Турецьким журналістам погрожують за висвітлення катастрофи на шахті
Турецька влада ризикує спровокувати насильство щодо журналістів. Тому має припинити словесні атаки на них за висвітлення катастрофи на шахті у місті Сома і закликати своїх прихильників зробити так само, вважає Міжнародний інститут преси (IPI).

Стамбульський кореспондент німецького журналу Der Spiegel Хаснейн Казім (Hasnain Kazim) повідомив, що змушений був задля власної безпеки покинути Туреччину. Це сталося після того, як він отримав численні погрози у відповідь на статтю про катастрофу, в якій загинув 301 гірник.

Казім розповів Agence France-Presse, що до цього його спонукали «сотні» повідомлень у Twitter та Facebook з погрозами смерті. Вони почали надходити, коли журналіст послався на слова шахтаря «Йди до дідька!», адресовані прем'єр-міністру Реджепу Таїпу Ердоґану.

За словами репортера, тролі, пов’язані із правлячою Партією справедливості та розвитку (AKP) «не розуміли чи не хотіли розуміти, що то було чуже висловлювання, а приписали його мені та часопису Der Spiegel».

Репортерові турецької служби BBC Ренджіну Арслану (Rengin Arslan) так само погрожували у соціальних медіа. Причиною стало те, що прем’єр-міністр звинуватив журналіста у фабрикації відео, в якому родичі жертв катастрофи його критикували, повідомляє International Business Times. У 59-секундному кліпі дві жінки у чадрах на кладовищі у місті Сома, де сталася трагедія, висловили жаль, що вони голосували за правлячу партію. Місцеві мешканці віддали за неї голоси «з остраху» та за хабарі, заявили вони.

Ердоґан, не згадуючи конкретно турецьку службу BBC, розповів на партійній зустрічі, що Арслан нібито найняв цих двох жінок. Однак британська мережа відхилила його критику як «необґрунтовану» і підтримала журналіста.

IPI та її філія «Медіаорганізація Південно-Східної Європи» (SEEMO) висловили тривогу з приводу погроз журналістам.

«Напруженість після найгіршої гірничої катастрофи в історії Туреччини вже досягла високого рівня, - сказав старший радник зі свободи преси IPI Cтівен М.Елліс (Steven M. Ellis). - У цій атмосфері влада несе особливу відповідальність за те,  щоб уникати небезпечних коментарів. Інакше це може переконати її прихильників у тому, що переслідування чи залякування журналістів у будь-якому разі виправдані».

Речник медіаорганізації закликав прем'єр-міністра Ердоґана виявити відданість свободі преси, утримуючись від такої риторики і чітко вказати на неприпустимість погроз насильством щодо журналістів.

ms.detector.media