ms.detector.media
09.06.2014 00:00
Комітет захисту журналістів засуджує сепаратистів за атаки проти преси на сході України
Комітет захисту журналістів засуджує сепаратистів за атаки проти преси на сході України
У донецькому регіоні спалили редакцію місцевої газети, а телекомунікаційна компанія відімкнула трансляцію 6 українських телеканалів. В обох випадках винуватці погроз та нападів на пресу – сепаратисти самопроголошеної Донецької народної республіки.

Про це з посиланням на «Телекритику» та місцеву групу за свободу преси заявив нью-йоркський Комітет захисту журналістів (CPJ).

«КЗЖ вимагає від ДНР зупинити спроби змусити пресу замовкнути, - заявила координатор програм КЗЖ з питань Європи та Центральної Азії Ніна Огнянова (Nina Ognianova). – Погрози репортерам та знищення ньюзруму як засіб покарання за редакційну політику – це кримінальні акти, а не політичні декларації».

Представниця Комітету захисту журналістів закликала український уряд «порушити судову справу проти винуватців цих нападів із усією суворістю закону».

КЗЖ уточнює, що йдеться про брутальний  напад у місті Торез із застосуванням коктейлів Молотова на редакцію місцевої газети «Горняк», пов’язаний з висвітленням виданням регіональних подій і з редакційною політикою непідкорення журналістів вимогам сепаратистів.

У другому випадку донецька телекомунікаційна компанія «Matrix» змушена була припинити трансляцію програм українських телеканалів - 5 каналу, 1+1, «Донбасс», Першого національного, UBR, NEWS 24. Вона оприлюднила також лист сепаратистів, в якому висунуто звинувачення, що ці телеканали нібито підбурюють до етнічної та расової ненависті, ведуть пропаганду, вихваляючи нацизм і поширюючи неправдиву інформацію про ДНР.

Комітет захисту журналістів посилається також на дослідження місцевої прес-групи, в якому відзначається, що «в останні місяці клімат для преси в Україні погіршився». Проявами цього КЗЖ називає «насильницькі напади на місцевих і міжнародних репортерів, конфіскацію їхнього репортерського обладнання, перешкоджання телетрансляціям обома сторонами». «Висвітлюючи кризу в Україні, загинули щонайменше троє репортерів», - відзначає організація.

«Викрадення озброєними сепаратистами залишається ризиком для міжнародних та місцевих журналістів», - застерігає КЗЖ.

ms.detector.media