ms.detector.media
18.06.2014 00:00
В парламенті обговорили розвиток інформаційного суспільства в Україні
У Верховній Раді сьогодні пройшли парламентські слухання на тему «Законодавче забезпечення розвитку інформаційного суспільства в Україні».

Організатором слухань виступив парламентський Комітет з питань інформатизації та інформаційних технологій.

Голова Комітету Валерій Омельченко зауважив під час свого виступу, що сьогодні стоїть питання про оптимальне управління галуззю. «Процеси неузгоджені між собою, розпорошені між різними гілками влади, мають недостатнє фінансування» - зазначив він.

За його словами, було кілька спроб оптимізувати управління інформаційною сферою, проте до системних зрушень це не призвело. «Це питання обговорювали ще в 2005 році, тоді ж пропонували створити при президентові консультативно-дорадчий орган - Національну раду з питань інформаційного суспільства. Але ці ідеї так і залишились на папері» - сказав депутат.

Він звернув увагу, що питаннями інформатизації займаються близько 10 державних органів влади. На його думку, вирішити проблему може створення нового міністерства чи іншої єдиної структури, яка регулюватиме усі питання в інформаційній сфері.

За створення єдиного органу з питань контролю інформаційної безпеки висловився інший депутат, член Комітету з питань інформатизації та інформаційних технологій Олександр Мочков (фракція «Удар»).

Голова Комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич говорила про необхідність подолання цифрової нерівності, що означає забезпечення доступом до інтернету усіх верств населення в усіх регіонах, у тому числі й у селах. За її словами, це завдання посильно реалізувати уряду в партнерстві з українським бізнесом.

Олег Тягнибок («Свобода») пропонує відмовитися від російського програмного забезпечення (у першу чергу йдеться про антивіруси), витіснити з українського інформаційного простору російські канали, а також забезпечити контроль над каналами передачі інформації (такими як МТС чи «Київстар»), а в майбутньому вийти на створення національного оператора. 

ms.detector.media