ms.detector.media
24.06.2014 00:00
Більше 300 тисяч сайтів залишаються вразливими від Heartbleed
Більше 300 тисяч сайтів залишаються вразливими від Heartbleed
Через два місяці після того, як світ дізнався про найбільшу комп’ютерну загрозу безпеці приватної інформації Heartbleed, понад 300 тисяч веб-сайтів досі залишаються вразливими від неї. Про це повідомляє блог дослідників у сфері кібербезпеки Errata Security.

У квітні, коли загрозу протоколу шифрування OpenSSL лише виявили, Errata знайшли 600 тисяч вражених систем. Через місяць після цього з’ясувалося, що у половині з них проблему виправили. Минулої суботи експерти виявили 309197 систем, які досі вражені Heartbleed.

«Це показує, що люди перестали навіть намагатися виправляти проблему»,  - зазначив автор блогу. Він додав, що аби відслідкувати прогрес, знову просканує сайти наступного місяця, потім через півроку, а далі – щорічно.

Heartbleed,дірку в протоколі шифрування даних OpenSSL, виявили на початку квітня. Експерти назвали її найбільшою загрозою безпеці приватної інформації з часів появи інтернету.

Загроза існувала вже 2 роки. Впродовж цього часу зловмисники мали можливість безконтрольно читати листування інтернет-користувачів, отримувати інформацію про банківські дані та інше.

Відразу після виявлення проблеми експерти радили інтернет-корисувачам міняти паролі, особливо на сервісах, де зберігається важлива інформація. Але при цьому важливо, щоб сам сайт оновив OpenSSL.

ms.detector.media