ms.detector.media
Роман Мельник
18.02.2025 15:42
Віцеканцлер Німеччини закликав Європу створити свою соцмережу
Віцеканцлер Німеччини закликав Європу створити свою соцмережу
Роберт Габек вважає, що залежність від «техноолігархів» є загрозою для європейських цінностей, і закликає ЄС повернути контроль над своїм цифровим простором.

Віцеканцлер Німеччини і кандидат на посаду канцлера від партії «Зелених» Роберт Габек закликав Європейський Союз повернути контроль над своїм цифровим простором і створити європейську соцмережу. Про це він сказав під час дебатів напередодні виборів у Німеччині, пише Politico.

Габек закликав ЄС позбутися своєї залежності від «техноолігархів», таких як Ілон Маск, які, за його словами, «підривають демократію».

На його думку, вплив Маска є прямою загрозою для європейських цінностей.

За його словами, великі американські технологічні корпорації пропагують викривлене розуміння «свободи слова», водночас тримаючи в таємниці свої алгоритми та бізнес-моделі. «Їх необхідно регулювати. Якщо потрібно — регулювати відповідно до наших цінностей», — сказав Габек.

Він закликав Європу повернути контроль над своїм цифровим простором не лише в соціальних мережах, а й у всіх галузях, у яких континент втратив технологічне лідерство.

«Чому в нас досі немає німецької чи загальноєвропейської комунікаційної платформи? Ми не можемо дозволити собі залежати від китайських алгоритмів або ультраправих фантазій Ілона Маска в питаннях демократії», — сказав політик.

На його думку, європейські регулятори наразі не здатні ефективно розв'язати цю проблему. Габек вважає, що необхідні заходи потрібно вжити вже у найближчі два роки.

Нагадаємо, раніше німецькі активісти виграли судовий позов проти соцмережі Х. Суд зобов’язав X публікувати інформацію, яка дасть змогу дослідникам відстежувати поширення в мережі інформації, що впливає на вибори.

За даними дослідження Каліфорнійського університету, рівень мови ворожнечі в соцмережі X зріс приблизно на 50% після купівлі платформи Ілоном Маском у 2022 році. Водночас кількість бот-акаунтів не зменшилася.

ms.detector.media